У Рівному розповіли про перебіг люстрації в області

Сьогодні рівнянам розповіли про те, як проходить люстрація в Україні в цілому, та у Рівненській області зокрема. Всього в Україні вже люстровано 900 осіб. Проте щодо місцевих чиновників інформації наразі немає. 

- Скільки чиновників пройшли люстрацію на Рівненщині, наразі з'ясувати не вдалось, адже інформація постійно змінюється та оновлюється. Проте,дізнатися про конкретного чиновника, чи проходить він люстрацію, можна на сайті міністерства юстиції,- розповів директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький.

Про те, що закон про очищення влади намагаються саботувати, розповіла Іванна Смачило.

-  Багато осіб у нашій країні зацікавлені у тому, щоб закон про очищення влади в Україні не діяв. Проте його прийняли. Кожна установа та орган, який повинен провести очищення, подає на список осіб, і ми заносимо усі дані в реєстр. Вся ця інформація доступна цілобово на сайті міністерства юстиції.  Деякі чиновники намагаються його саботувати, звільняючись із посад, - розповіла начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило.

Громадський активіст Святослав Клічук розповів про те, для чого проводиться люстрація.

- Люстрація не покликана замінити суд та правоохоронні органи.  Вона відбувається для того, щоб влада повернула довіру громадян. Адже якщо цього нема, народ не сприйматиме непопулярні реформи. Маємо приклад у Вінниці, коли люди повстали проти призначеного начальника поліції, бо не довіряли цій людині, - розповів голова правління ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» Святослав Клічук.
 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.