Нардеп шукає офіси "бурштинової мафії", а керівник Рівненщини просить ввести Національну гвардію

У стінах парламенту знову говорили про Рівненщину та незаконний видобуток бурштину. Зокрема, нардеп із Рівного Андрій Лозовий, виступаючи з трибуни Верховної Ради, звинуватив правоохоронні органи і виконавчу владу в бездіяльності і фактично "кришуванні" незаконного видобутку. На думку радикального депутата, саме з цим  пов’язана нещодавня відставка його соратника за партією Володимира Ковальчука з посади голови облради. Нагадаємо, що на минулій сесії за оголошення недовіри Ковальчуку проголосували 44 з 64 депутатів Рівненської  облради.

"Бурштинова мафія має в Рівному два офіси - один в обласному управлінні Нацполіціі (керує Максимов), другий - в облдержадміністрації (керує Чугунніков). Прикро, що завдання бурштинової мафії чітко виконали представники "Батьківщини" на чолі з Миколою Кучеруком (правда, не усі, там є порядні люди) і уся без винятку "Свобода", – написав Андрій Лозовий на своїй сторінці у  "Фейсбуку".

Однак не виключено, що подібні заяви після відставки Володимира Ковальчука - це ще й спроба тиску. Як, наприклад, інформація щодо нібито непристойної поведінки першого заступника голови облради Миколи Драгончука.

Читайте також: Заступнику голови Рівненської облради помстились за відставку радикала?

Що ж до незаконного видобутку бурштину на Рівненщині, то ця проблема, схоже, дістала й голову Рівненської облдержадміністрації Віталія Чугуннікова. Керівник області звернувся до міністра внутрішніх справ із проханням допомогти у боротьбі з бурштиновою мафією та ввести у чотири північні райони підрозділи Національної гвардії. З відповідним листом Чугунніков звернувся ще 11 березня.

Читайте також: Переворот у Рівненській облраді: бурштин, шахи та фактор Острога

Коментарі

Корупційні схеми в Березнівському районі

Після призначення головою райдержадміністрації Мельник Микола Петрович в Березнівському районі сформував свою місцеву “С'ім’ю” на чолі з самим Мельником М.П та його діловим партнером, другом, регіоналом, заступником голови райдержадміністрації за часів Віктора Януковича Мадеєм Ю.І. і швиденько з перших днів почали “дерибанити” бюджет. Цими особами було розроблено цілий ряд корупційних схем по “дерибану” бюджетних коштів з державного бюджету.
В період з 1 квітня 2015 р. по 06 липня 2015 р. Мельник М.П та Мадей Ю.І змогли за допомогою членів своїх сімей та фіктивних підприємців, яких самі й зареєстрували в травні місяці цього року отримати доступ до близько двох з половиною мільйонів гривень, і це лише в освітянській сфері.
Варто зазначити, що підприємці — члени сімей Мельника М.П та Мадея Ю.І (5 чоловік) тільки по одному управлінню освіти, отримали доступ до 1,6 млн. гривень коштів, в той час як всі інші підприємці та юридичні особи (загалом 23 одиниці) отримали доступ до 1,5 млн.грн.

1. Мельник Віталій Миколайович, рідний син голови райдержадміністрації Мельника М.П. Як приватний підприємець займається лісопильним та стругальним виробництвом, але після того, як його батько очолив РДА освоїв ще й постачання господарчих товарів в ЗОШ. Мельник обіцяв, що жоден з його рідних не буде причетний до держзакупівель. Загалом тільки за три місяці Мельник В.М отримав замовлень на суму 127 746 грн.

2. Харчук Олена Миколаївна, племінниця дружини голови РДА Мельника М.П. Працівниця магазину-кафе в с.Зірне, що належить Мельнику М.П та фіктивний підприємець, адже під її іменем товари та послуги надає дружина Мельника М.П Галина. Згідно даних у держреєстрі як приватний підприємець займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Однак, після приходу на посаду Мельника почала возити в освіту різноманітний спектр товарів. Загалом за три місяці відразу після призначення Мельника, дружина Мельника М.П Галина, під іменем Харчук О.М, поставила товарів та послуг в освітянські установи на суму 382 372 грн.

3. Царук Олена Іванівна, працівниця магазину-кафе в с.Зірне, що належить Мельнику М.П та фіктивний підприємець, адже під її іменем товари та послуги надає дружина Мельника М.П. Галина. Варто зазначити, що як підприємець була зареєстрована лише 13 травня 2015 року (про що свідчать дані держреєстру). І вже відразу ж після державної реєстрації почала отримувати крупні замовлення в освітянській сфері, ще не пропрацювавши навіть місяця. За неповних два місяці після реєстрації, в освіту завезла товарів на суму 236 322 грн.

4. Мадей Юрій Ігорович, найцікавіший персонаж в даній схемі. Фактично він і керує районом. На собі замкнув всі фінансові потоки та кадрові призначення. Друг та діловий партнер Мельника М.П. З 2006 року по 2010 рік коли Мельник М.П. був головою Березнівської районної ради, Мадей Ю.І. був у нього заступником. Разом з ним займаються лісопильним та стругальним виробництвом. Член Партії Регіонів, заступник голови райдержадміністрації в часи Януковича. Їздить по загальноосвітнім закладам району, прикриваючись Мельником примушує директорів працювати тільки з ним, укладати договора на постачання товарів, послуг та проведення ремонтів. Загалом за останні три місяці поставив товарів та послуг на суму - 490 459 грн.

5. Хильчук Інна Ярославівна, рідна сестра дружини Мадея Ю.І. Працівник квіткового магазину в м.Березне, що належить Мадею. Фіктивний підприємець, саме через неї Мадей Ю.І прокачував, коли сам був при владі і зараз, коли при владі Мельник М.П, прокачує основну частину держзамовлень. Як приватний підприємець, зареєстрована 26.12.2011 року, саме тоді коли Мадей був заступником голови РДА. Вже тоді всі крупні держзамовлення йшли саме через неї, так як це робиться і сьогодні при Мельнику. Спектр товарів та послуг які постачає цей т.зв. приватний підприємець вражає, від цвяхів, дрова, відра, перчатки трикотажні, господарський інвентар, пензлі, щітки, відра, тачка будівельна, мотокоси, бензопили, зварювальні маски, інвертор, лампа енергозберігаюча, жилка до мотокоси, електроди, вікна, ванночки, лінолеум, вагонка кут., миючі засоби і навіть мікроскопи. Загалом за три місяці в освітянські заклади Хильчук І.Я поставила товарів та послуг на суму - 713 672 грн.

6. Тихончук Володимир Михайлович, кум Мадея Ю.І. Депутат районної ради, член Партії Регіонів. Через нього сьогодні Мадей Ю.І проводить ремонтні роботи у школах району (сума уточняється).

8. Гурін Віктор Олександрович, фіктивний підприємець Мадея Ю.І та Мельника М.П. Зареєстрований, практично в той же день,(14.05.2015р) що і ПП Царук О.І (працівниця магазину — кафе в с.Зірне, котре належить Мельнику М.П). І так само як і Царук О.І відразу ж почав отримувати крупні замовлення в освіті. Фактично за 1,5 місяця діяльності як ПП отримав замовлень в закладах освіти на суму 115 940 грн.

Загалом, лише за три місяці Мельник та Мадей через своїх фіктивних підприємців та особисто напостачали товарів та послуг на загальну суму 2 318 087 грн.
Причому, це тільки від роботи з управлінням освіти району.
На даний момент проводиться розслідування з “дерибаном” коштів в ДНЗ (садочках), ФАПах, закладах культури та ЦРЛ. Там масштаби “дерибану” будуть ще більші.
Окрім того, дружина Мельника М.П Галина, до цього часу возить продукти харчування в ряд навчальних закладів району. Хоча, як обіцяв Мельник М.П після призначення на посаду голови РДА він та члени його родини відмовляться від надання даних послуг.

Всім бажаючим можу надати документальні докази.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.