Нардеп із Сарненщини наполягає на легалізації бурштину

Ситуація з нелегальним видобутком бурштину набирала градусів і дійшла до точки кипіння, переконаний нардеп із Сарненщини Сергій Євтушок. Народний обранець вважає, що сьогодні це вже не локальна проблема, це проблема національних масштабів. Наслідки, зокрема екологічні, можуть бути катастрофічними.
- Керівник Рівненської обласної державної адміністрації звертається до Президента з проханням ввести в північні райони області Нацгвардію, аби зупинити незаконний видобуток бурштину. А це свідчить лиш про те, що криміногенна напруга зростає, а масштаби зловживань вже неконтрольовані, - пише на своєму "Facebook" пан Євтушок. - Нещодавно ми говорили з Президентом України про шляхи виходу з ситуації. Очевидно, мова йшла про законодавчі ініціати та про видобуток, який можуть здійснювати старательські артілі.
Проте, що ми бачимо сьогодні? Події розгортаються зовсім в іншій площині.
В Державному бюджеті закладені 1,5 млрд. гривень в дохідну частину, які планується отримати від промислового видобутку.
Лобіювання урядом виділення землі ДП "Укрбурштин" означає, що мова йде якраз про непромисловий видобуток.
Натомість старателі готові платити податки та усі необхідні збори, а не данину поліцейським-корупціонерам, які взаємодіють із криміналом та прямо причетні до цього брудного процесу.
Не може бути так, щоб керівник районного відділу поліції не підпорядковувався керівнику обласної поліції, як це відбувається в північних районах Рівненщини.
Тому сьогодні необхідно сконцентрувати свою увагу на законопроекті, який врегулює відносини між державою і старателями, дозволить створити біржі.
Бурштин повинен продаватися на відкритих торгах в прозорий спосіб, а не вивозитися десятками тонн за межі країни через контрабанду.
Інший важливий момент. Держава має контролювати процес відновлення земель, на яких відбувається видобуток. Потрібно розробити Програму, яка дасть можливість навести лад на порушених землях.
Крім того, вважаю, слід внести поправку, яка передбачатиме, що виключно на порушених землях можна проводити аукціон та давати їх в оренду старательським артілям.
Очевидно, необхідно змінювати і економічну парадигму. Уряд повинен сприяти створенню в Україні, наприклад, переробних цехів. Це не лише дозволить створити додаткові робочі місця, а й перетворить тіньову індустрію на потужну економічну складову.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.