Будинок на Толстого будується без порушень - ДАБІ

 

16 березня у Рівному відбулося чергове третє, але не останнє засідання тимчасової контрольної депутатської комісії для вивчення питання правомірності будівництва 12-типоверхового будинку на вулиці Толстого, 10. Цього разу основною метою засідання  став звіт начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції Ігоря  Мічуди. Будівельна інспекція чи не вперше в історії Рівного провела перевірку дозвільних документів з ініціативи самого забудовника, і як результат — порушень не виявила.

 

У свою чергу забудовники пояснюють, результат перевірки закономірний, адже вони працюють з дотриманням усіх вимог чинного законодавства:

Ми зробили це, щоб уникнути можливих маніпуляцій на цій ситуації та заспокоїти громаду міста. Адже готові показати, що діємо виключно за законом і маємо усі необхідні документи: з 2009-го справно платимо оренду за землю, провели геодезичну розвідку, розробили проект та отримали погодження усіх інстанцій — від міського управління архітектури та містобудування до Міністерства культури України, — пояснює Микола Сміховський, керівник юридичного департаменту компанії "СТОГРАД".

 

За словами начальника ДАБІ Ігоря Мічуди, на підставі перевірки нема жодних підстав говорити про те, що забудова зводиться незаконно:

- Ми перевірили усі документи, надані забудовником. На основі їх мушу резюмувати, що будівництво там ведеться законно - сказав Ігор Мічуда.

Тобто з Акту перевірки ДАБІ можна зробити висновки, що зауважень до забудовника немає, законодавсто він не порушує і всі документи впорядку. Проте деякі активісти, чиновники та представники музею, що були присутні на засіданні з таким твердженням не згодні.

Ось як прокоментували результати засідання представники забудовника:

"Поки що ми не бачимо конструктиву, бо деякі учасники дискусії постійно хочуть перевести розмову з правового поля у формат базару — хто кого перекричить, той і правий. Ми не є прихильниками такого методу, а пропонуємо спершу подивитися документи. Ми свідомо пішли назустріч опонентам, узявши участь в роботі комісії та надавши усю потрібну інформацію, адже нам немає що приховувати."

Зі свого боку, ми завжди готові до співробітництва з громадою міста і будемо постійно інформувати про хід будівництва. Ми були впевнені в своїй правоті та законності, що і підтвердила перевірка ДАБІ. Затягування з боку комісії або окремих депутатів з рішенням щодо відновлення будівництва будемо вважати свідомим процесом саботажу та спланованої акції проти забудовника, — додає Микола Сміховський.

На сьогодні, забудовники, завдяки рішенню ДАБІ, забудовники мають повне право та рішуче налаштовані починати будівництво, оскільки за кожен день простою вони несуть величезні збитки.

Забудовник наголошує, що не збирається нічого будувати в охоронній зоні пам'ятки національного значення, якою є будівля обласного краєзнавчого музею. Сучасний житловий будинок буде зведено поза нею, а територію навколо, де за останні роки накопичилися купи сміття, озеленять і облаштують на ній дитячий майданчик.

Варто звернути увагу на те, що у більшості учасників дискусії претензії були не до самого забудовника, а до тих державник представників, що надавали їм дозволи на будівництво. Таким чином, незважаючи на всі суперечки між учасниками засідання рішення не було принято. А голова комісії Олександр Курсик зазначив, що на даний момент за висновками ДАБІ забудова на Толстого законна і не громадські активісти ні депутати наразі вплинути на цю ситуацію не можуть.

І врешті решт після довгих суперечок депутати вирішили провести останнє, заключне засідання комісії у вівторок, 29 березня, де приймуть кінцеве рішення комісії, яке і будуть виносити на голосування на сесії міськради 30 березня.

 

 

на правах реклами