У Рівному обговорили енергетичний розвиток міста

18 березня в рамках реалізаціїПроекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) відбулися громадські слухання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку м. Рівне (ПДСЕР) на 2016-2020 роки.

ПДСЕР – це стратегічний документ для забезпечення сталого розвитку міст різних країн світу, що передбачений Європейською ініціативою «Угода мерів» (до якої місто Рівне приєдналося 26 липня 2012 року).Документ розробляють та впроваджують для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, вичерпність викопних енергоресурсів тощо).

Міський голова Рівного Володимир Хомко звернувся до учасників обговорення, розповівши, що з 2010 до 2015 року місто вже скоротило споживання газу майже на 40%. «У 2012 році ми підписали «Угоду мерів». Багато чого зроблено за цей час: збудували дві котельні, займаємося термомодернізацією, а головне – започаткували термомоніторинг витрат енергоносіїв», – зазначив він.

Оновлений ПДСЕР міста Рівне представив Дмитро Марусич, експерт проекту ПП «Західноєвропейський регіональний навчальний центр». Він порівняв стару та оновлену версію документу. Зокрема, нова редакція ПДСЕРувизначає наступні сектори для реалізації енергоефективних заходів:

1.теплопостачання;

2.водопостачання та водовідведення;

3.житлові та громадські будівлі;

4.вуличне освітлення;

5.транспорт (громадський та муніципальний).

Також пан Дмитро детально розповів про заходи, які будуть реалізовані у секторах. «У ПДСЕР м. Рівне запропоновано 57 енергоефективних проектів у секторахгромадських та житлових будівель, міського вуличного освітлення, у транспортній сфері міста, а також у секторі комунальних підприємств. Плановий обсяг коштів, які необхідно скерувати на реалізацію енергоефективних проектів в обраних секторах ПДСЕР, становитьпонад 1,424 млрд грн», – зазначив Дмитро Марусич.

Загалом, згідноіз ПДСЕР м. Рівне, у2020 році планується досягнути скороченнявикидів СО2 на 107322,44 т/рік, що становить 20,43% базового 2010 року, зменшити споживання основних видівенергетичнихресурсівна майже 371 тис. МВт·год/рік та довести використаннявідновлюваних джерел енергії до близько 62 тис. МВт·год/рік. В цілому очікувана економія енергії від запланованих енергоефективних проектів становитьблизько 370710МВт•год/рік.

Учасники обговорення висунули пропозиції щодо оприлюднювало даних «ЕСКО-Рівне», а також спільної з громадськими організаціями розробки проекту з відкритими даними щодо енергоспоживання.

Затверджувати новий План дій сталого енергетичного розвитку м. Рівнена 2016-2020 роки депутати будуть на сесії міської ради.

За інформацією місцеввого координатоа житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі ОПОРА Ірина Кантарія.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.