Нове обличчя юстиції: рівняни зможуть отримати якісну безкоштовну правову допомогу

Коли людина прийде у центр правової допомоги нового зразка, то вона отримає нормальне ставлення, усмішку і максимальну допомогу у вирішенні всіх питань, які ставить людина до центру правової допомоги. Про це повідомляє "4Влада".

Згідно з планом реформування Мін’юсту, буде ліквідовано майже 600 районних управлінь юстиції радянського зразка, які існували в Україні протягом 20 років. Замість них будуть створені Бюро правової допомоги. Планується створення більше 400 таких Бюро по всій країні.

Кабінет Міністрів підтримав створення по всій країні бюро правової допомоги Міністерства юстиції України - на засіданні Кабінету Міністрів прийняли постанову "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги".

Начальниця Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило розповідає, що в області ліквідовується 18 управлінь юстиції., скорочується 138 працівників. Натомість планується створення 14-ти бюро правової допомоги (три центри вже фактично діють – у Рівному, Дубно та Сарнах).  По всій країні бюро мають запрацювати орієнтовно з травня цього року.

 

Начальниця Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило каже, що бюро правової допомоги будуть схожі на інтернет-клуби, тіллки з консультантом

- На сьогодні, вже багато років поспіль районні управління юстиції займалися роботою, не дуже помітною для громадян і взагалі для них некорисною, - вважає Іванна Смачило. - Це якісь перевірки у школах правової  освіти. Це радянський зразок державної установи. Бюро будуть створені для надання для всіх громадян безкоштовної первинної правової допомоги, а також для доступу пільгової категорії громадян до вторинної правової допомоги. Тобто це доступ до адвоката, роботу якого оплачуватиме держава. І він зможе представляти громадян, які, відповідно до закону, мають право на безкоштовного адвоката в цивільних, адміністративних і кримінальних справах. Також в бюро буде доступ до он-лайн сервісів. Там стоятимуть комп’ютери, як в інтернет-клубі, але буде людина, яка допомагатиме користуватися тими онлайнами.

Керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський вважає, що начальників в управліннях юстиції було явно забагато:

 

Керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський каже, що коли людина прийде у центр правової допомоги нового зразка, то вона отримає нормальне ставлення, усмішку і максимальну допомогу у вирішенні всіх питань

- І це правильно, що їх кількість потрібно зменшувати. Чим менше начальників ,тим менше корупції в системі. Чим менше буде зв’язку людини з чиновником, тим менше буде всяких зловживань. На базі міських, районних управлінь юстиції працюватимуть центри правової допомоги. Це буде нове обличчя юстиції. Це будуть нові люди, люди фахові, це будуть юристи, орієнтовані на людину. Коли людина прийде у центр правової допомоги нового зразка, то вона отримає нормальне ставлення, усмішку і максимальну допомогу у вирішенні всіх питань, які ставить людина до центру правової допомоги. Що стосується звільнення працівників управлінь, то пенсіонери мають займатися бджолами, а чиновники, які неефективні – іти в центри зайнятості і шукати собі нову роботу.

За словами директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області Василя Овдіюка, таке реформування значно спростить доступ до адвоката для громадян пільгових категорій. Це стосується малозабезпечених, інвалідів, пенсіонерів, переселенців, учасників АТО та сімей загиблих.

 

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області Василь Овдіюк каже, що після ж реформування створені бюро правової допомоги стануть доступні громадянам у кожному райцентрі

- Взагалі система безоплатної правової допомоги, яка є у цілому світі, зорієнтована на соціально-незахищені версти населення, - каже Василь Овдіюк. -  А поскільки в Україні основна маса відноситься до цієї категорії , то вони всі є нашими клієнтами. Система безоплатної  правової допомоги працює в нас вже четвертий рік. Раніше ми надавали правову допомогу лише у кримінальних провадженнях. Тобто якщо людину на території України затримували, нас повідомляли. Якщо адвоката людина не має, ми зобов’язані організувати йому допомогу адвоката за державний кошт. Минулого року ми видали більше тисячі доручень адвокатам. Для людей це було безкоштовно, а держава заплатила мільйон шістсот тисяч за те, що адвокати захищали цих осіб. Так ми працювали три роки. Минулого року були створені центри правової допомоги у Рівному, Дубному та Сарнах . Ці місцеві центри організовують правову допомогу для соціально незахищених осіб також у цивільних та адміністративних справах. - Поскільки у нас три центри створені у Сарнах, Дубному у Рівному, то людині, скажімо, з  Рокитного, треба їхати у Сарни, щоб розповісти про свої проблеми, - додає посадовець. -  Після ж реформування створені бюро правової допомоги стануть доступні громадянам у кожному райцентрі.

У бюро громадянам надаватиметься первинна правова допомога - консультації всім людям, які потребують фахового юридичного супроводу для вирішення правових питань. Також надаватимуться консультації та допомога в користуванні он-лайн сервісами Мін’юсту. Щорічно понад 20 мільйонів українців звертаються до Міністерства юстиції за отриманням адміністративних послуг. Запроваджуючи он-лайн послуги Мін’юст будує прозору, орієнтовану на потреби громадян, зручну і зрозумілу систему їх надання.

Запровадження он-лайн послуг не лише заощаджує час і гроші громадян (отримання будь-якої довідки через інтернет-сервіс в середньому  на 25% дешевше), але й мінімізує ризики корупції при отриманні довідок, дозволів, тощо. Зокрема, створено електронний ресурс – веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за адресою http://dracs.minjust.gov.ua. Як користуватись кабінетом електронних сервісів Мін’юсту, можна дізнатись  у соцмережі Фейсбук на сторінці «Електронне урядування спрощує спілкування» https://www.facebook.com/igovUA/

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.