Рівнянам презентували благодійний фотопроект про "сонячних дітей"

21 березня відбулась виставка 21 світлини, на яких зображена 21 дитина з синдромом Дауна. Як запевняють організатори, це не простий збіг. Адже ця генетична аномалія обумовлена  наявністю в людини додаткової третьої хромосоми в 21 парі.

Статистика показує, що кожне 750-е немовля у світі народжується з синдромом Дауна. В Україні в середньому за рік на світ з'являється приблизно 450 таких дітей.

- Працювати з такими дітьми було трішки складно. Проте вони дуже щирі та відкриті. Не даремно їх називають "сонячними". Проект покликаний привернути увагу до таких дітей. Всі світлини зроблені у студії, у кожної дитини був свій аксесуар, - розповів фотохудожник Олександр Харват.

- Цим проектом, ми хочемо показати, що не соромимося таких дітей, а пишаємось ними. Вони - під пильним поглядом суспільства. Такі діти нічого поганого не роблять, поводяться нормально, радіють, проте суспільство гостро на них реагує. Сьогодні ми закликаємо всіх причепити до одягу кольорову шкарпетку та відчути на собі, як це, коли на тебе перехожі звертають увагу,  - коментує Алла Зімбіцька, представник ОГО «Асоціації батьків та дітей з особливими потребами».

Окрім фотовиставки, діти з синдромом Дауна влаштували танцювальний флеш-моб.

Батьки розповіли, що не всі дітки спочатку хотіли фотографуватись, проте через деякий час їх вже неможливо було забрати зі студії.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.