У Рівному продають земельні ділянки за копійки, бо там нерухомість

Як отримати земельну ділянку за нижчою ціною? Взяти її в оренду, зареєструвати там об'єкт нерухомості та законно придбати без аукціону. Адже, відповідно до закону, власники нерухомості мають першочергове право на викуп землі під нею.

Так, земельну ділянку на вулиці Київській,110-В, загальною площею у 5000 метрів квадратних, у Рівному оцінили в 291 тисячу 470 гривень,тобто вартість одного метра квадратного становить 58 гривень 29 копійок. У 2004 році міська рада віддала цю ділянку в оренду на 49 років, і за цей час там "збудували" лише кілька бетонних плит, які зареєстрували як нерухомість. 

Продавати земельну ділянку чи залишати її в оренді, погоджує спеціальна комісія щодо продажу земельних ділянок Рівненської міської ради, засідання якої відбулося сьогодні. І якщо на попередній комісії журналістів бачити не забажали (працівниця міськради пояснила: "Бо це не для журналістів комісія, тут вартість землі погоджують"), то сьогодні їх виганяти не стали, напевне, забаго прийшло. 

Отож, на розгляд членів комісії було запропоновано 13 питань щодо погодження продажу земельних ділянок. Щодо частини з них члени комісії прийняли позитивне рішення, деякі ж залишили на довивчення. А вартість 1 метра кадратного земельних ділянок, які підлягають продажу, залежно від того, де вони розміщені та які переваги і незручності мають, коливалася від 45 гривень 9 копійок на вулиці Курчатова і до 793 гривень 39 копійок на Соборній.

Як пояснили на комісії, при встановленні вартості землі експерти враховували ринкові фактори. А саме - місцерозташування, наявність чи відсутність комунікацій, цільове призначення ділянки, ускладнений чи ні доїзд до неї тощо.

Власне, через ускладнений доїзд дешевше продають земельну ділянку в центрі міста на вулиці Шкільній, 2, загальною площею 461 метр квадратний. Якщо продаж землі підтримують і депутати під час сесії Рівнеради, то за неї до бюджету міста надійде 242 тисячі 526 гривень, а 1 метр квадратний вартуватиме 526 гривень 9 копійок. У той час, як земля по сусідству коштує значно дорожче. 

Варто зазначити, що експертну оцінку земельних ділянок, які виносили на розгяд комісії, проводили у березні минулого року. Така вартість вважається чинною впродовж року. Отож, в останні дні дії документів у Рівному роздають землю задешево.

Ключові слова: 

Коментарі

Варто нагадати членам комісії, зокрема і пані Ірині Пилипчук, по якій ціні вона придбала ділянку в самісінькому центрі міста - під ринком Сагайдачний. Аж по 40 гривень за 1 метр квадратний, майже 20 соток.....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.