Споживачі повертатимуть кредит "Рівнеоблводоканалу" - тарифи зростуть майже втричі?

Майже мільярд гривень кредиту від Європейського інвестиційного банку хоче отримати підприємство «Рівнеоблводоканал» на модернізацію своєї інфраструктури. Облрада підтримала таку ініціативу, пише "Радіо Трек".

Та якщо підприємство виграє ці кошти Євросоюзу, то це відобразиться на його споживачах. У “Рівнеоблводоканалі” планують отримати кредит на 25 років під 3% річних. Причому очікують, що їм нададуть пільговий період у поверненні кредитних коштів – 5 років на період виконання робіт, передбачених планом. Кошти сподіваються отримати трьома траншами, перший з яких — 1 липня цього року, другий — через рік після нього і третій — ще через рік. Повертати кредит планують рівними частинами двічі на рік. А ось кошти на повернення кредиту, так звану інвестиційну складову, збираються закласти у тариф на свої послуги і отримати на це погодження Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг.

Відтак, щороку за період користування кредитом тариф зростатиме приблизно на 1 гривню за водопостачання, і на стільки ж — за водовідведення. В результаті з 6,16 гривні за 1 кубометр без ПДВ нині і до кінця реалізації проекту у 2041 році тариф на водопостачання зросте майже втричі — до 18,07 гривні. Те ж і з водовідведенням — з 5,33 гривні нині за 1 кубометр без ПДВ він зросте до 15,64 гривні.

Нагадаємо, на початку лютого Мінрегіонбуд запросив владу, державні  й комунальні підприємства до участі у проекті «Програма розвитку, муніципальної інфраструктури України».Ним передбачено залучити 400 мільйонів євро (близько 12 мільярдів гривень) кредиту для модернізації інфраструктури житлово-комунального господарства України. Кошти заплановано надавати на сфери тепло-, водопостачання та водовідведення, на енергоефективність будівель, вуличне освітлення, поводження з побутовими відходами.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.