На Рівненщині показали приклад, як економити на опаленні

Проблема енергозбереження в Україні актуальна, як ніколи. Адже  всі підприємства та заклади намагаються зменшити використання ресурсів, щоб менше залежати від палива країни-окупанта. Збільшувати енергоефективність керівники підприємств намагаються по-різному. Як це можна зробити, днями журналістам розповіли та показали на прикладі школи і лікарні у місті Здолбунів.

Учасники конференції.23 березня у м. Здолбунів  розпочалась  міжнародна конференція систем тепло-, енергопостачання та енергосервісу.- Рівненщина має великі перспективи підвищити свою енергоефективність. В області є такі ресурси, як торф, сонячна та вітрова енергія. Торф – дуже ефективний вид палива. Наш інститут має багато розробок. Зараз намагаємося домовитись, щоб наші проекти впроваджувались та служили на користь Рівненщини, - розповів виконувач обов'язків директора інституту технічної теплофізики НАН України Юрій Снєжкін.- Ми бачимо позитив від впроваджених проектів, проте, є і недопрацювання. Минулого року ми реалізували 50 проектів із енергозбереження. Їх середня окупність – близько 2 років. У Здолбунові окупність проекту була 4,5 місяця. Збереження вираховується за рахунок зменшення платежів, - розповів заступник директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА.- У Здолбунівському районі вже реалізовано 9 енергозберігаючих проектів. Цьогоріч плануємо запустити ще 8. Це буде міський будинок культури, школа та дитячі садочки, - розповів виконувач обов’язків голови Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Власюк.

Виставка котлівТакож журналістам вдалось на власні очі побачити підвищення енергоефективності на прикладі котельні Здолбунівської центральної районної лікарні та ЗОШ№3.Працівники розповіли, що  котельня працює на дровах. Для опалення використовують дуб, березу, граб.

Підготовка дров для котельні


Приміщення котельні


Котел "Kalvis 700"

Насос котельні- До нас це приміщення потрапило у поганому стані. Ми його відремонтували, провели реконструкцію. Завдяки запуску котельні там з’явилось 30 робочих місць та 6 місць адмінперсоналу. Тепер економія становить близько 40%. Проект повинен окупитись за 5 років. Зараз ми впевнено прямуємо до цього показника, - розповіла директор ТОВ «Тепло-енергія» Людмила Бучин.Проте голова «Екоклубу» запевняє, що для того, щоб енергоефективність була максимальною, потрібно спочатку утеплити приміщення, яке потрібно обігріти. Адже якщо воно буде утеплене, то на опалення можна буде використовувати менш потужні котли.- Спочатку потрібно знайти, де втрачається найбільше тепла. Це неправильно - спочатку встановлювати котли, а потім утеплювати, тому що після утеплення потрібне менш потужне обладнання. Менші котли, відповідно, будуть споживати менше деревини. Не можна ліси пускати на спалення. Потрібно проводити енергетичний аудит, - розповів голова ГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк.У ЗОШ №3 встановлені лічильники, за допомогою яких також вдається економити тепло та гроші.- Ця ідея в мене виникла вже досить давно. Я директор даної школи ще з1994 року, і мене завжди цікавив облік енергоресурсів. З травня минулого року ми почали реалізовувати проект із теплозбереження. Після встановлення лічильників ми постійно проводимо моніторинг використаних гігокалорій та ведемо журнал обліку та реєстрації, – розповіла директор ЗОШ №3 Лариса Ковальчук.

Лариса Ковальчук розповіла, скільки ж саме вдалось зекономити завдяки лічильникам у порівнянні з даними, які були раніше. Отож, у січні 2015 року школа витратила 94 гігакалорії , що у грошовому еквіваленті дорівнювало 143226 грн. А за аналогічний період з лічильниками школа витратила 54,3 гігакалорії, що в грошовому еквіваленті дорівнювало 92811 грн.Як запевнила нас директор школи, вона дуже задоволена лічильниками, адже за виручені від економії  у школі гроші встановили металопластикові вікна.Учениця школи розповіла, що у школі тепло і затишно та приємно навчатись.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.