Як рівнянам з вушним шумом не втратити слух назавжди?

Інколи не задумуєшся, що звичайна застуда, випадкова травма чи стрес можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Так, наприклад, одним із ускладнень іноді буває шум у вухах. Хоча варто зазначити, що це може бути викликане й іншими причинами - зниженням слуху, сторонніми об’єктами, запальними процесами у вусі, атеросклерозом судин головного мозку тощо. Проте що не стало б причиною виникнення симптому, головне - вчасно звернутися до лікаря і отримати фахову допомогу. Інакше можна втратити слух назавжди, застерігає завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець.

За словами лікаря, якщо не лікувати симптом шуму в вухах відразу, він може перерости в гострі стани або захворювання.

- Як наслідок - ослаблення слуху або ж повна його втрата, стреси, нервовість, порушення концентрації уваги, постійний дискомфорт та інші ускладнення. Лікування шуму у вухах безпосередньо залежить від причини його виникнення. Та на початковій стадії про це мало хто задумується. Адже сам по собі шум у вухах не є самостійним захворюванням, а, скоріше, симптомом іншого захворювання або послабленням слуху. Проте варто розуміти, що тиннитус - це не просто шум у голові, а велика сукупність соціальних, психічних і емоційних проблем. Тому відкладати похід до лікаря точно не варто. Адже лише спеціаліст може визначити причини виникнення захворювання і підібрати ефективне лікування, - каже Олег Мізинець.

Окрім того, лікар наголошує, що хороший слух – це запорука повноцінного життя. І якщо з ним виникають проблеми, то їх краще вирішити на ранній стадії, а не чекати, доки слух геть погіршиться.

- До речі, не варто забувати й про те, що похід до лікаря не такий страшний, як наслідки задавненої недуги та ускладнення від неї. Тому тим, хто відкладає звернення до лікаря і надіється, що шум у вухах пройде сам по собі, а з ускладненнями «пронесе», хочу нагадати, що, за статистикою, кожна восьма людина в світі зіткнулася з проблемою погіршення слуху, а кожна десята потребує використання слухового апарату. Та найгірше те, що з 1000 людей, які визнали погіршення слуху, 750 кажуть про це лор-лікарю, а до сурдолога приходить тільки 300, з них лише 150 вдається допомогти. А окрім дискомфорту, який виникає від постійного перепитування, зниження слуху може спричинити розвиток серйозних хвороб, у тому числі й недуги Альцгеймера (старечої недоумкуватості). Це пов’язано з тим, що звук є основним подразником мозку, і якщо людина не дочуває, то за 7 років мозок взагалі забуває звуки та перестає їх розпізнавати. Задумайтеся про це перед тим, як нехтувати своїм здоров’ям, - додає Олег Мізинець.

А пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і за потребою сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет №55), що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 78г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном: (050) 568-74-79.

На правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.