У Рівному знову обговорювали реконструкцію "Авангарду"

Вже не перший рік навколо стадіону "Авангард" точаться розмови про його реконструкцію. Спочатку про такий намір заявляло підприємство "Азот", потім половину стадіону з обіцянками про реконструкцію забрала собі обласна рада, тепер же за ідею відновлення взялись міські обранці.


Центральний вхід, вигляд ззовні

Цьогоріч спортсмени просять закрити центральний вхід "Авангарду", а замість нього створити манеж для тренування у холодну пору року. Для цього потрібно об'єднати першу та п'яту трибуни між собою. Таким чином спортсмени отримають 100-метрову бігову доріжку.

Спортсмени та тренерський склад  запевняють, що таких арок немає на інших стадіонах, тому що вони не потрібні. Крім цього входу, стадіон має ще чотири.

- Стадіон побудований у листопаді 1970 року. Реконструювати його почали ще у 2002 році. За цей час відновили 10 секторів, а більша частина стадіону ще досі не ремонтувалась. Легкоатлети просять об'єднати трибуни та створити для них манеж, де вони могли б займатись у холодну пору року. Також пропонують замість шести доріжок створити вісім, тому що так має бути за всесвітніми нормативами. Ми хочемо, щоб експерти дослідили стадіон, чи можливо зробити таку реконструкцію. Також плануємо, щоб на стадіоні було освітлення, гарні трибуни, новий газон із підігрівом і автоматичним поливом,- розповів директор стадіону "Авангард" Валентин Воят.

Журналістам показали приміщення, у яких наразі займаються спортсмени. На стінах - грибок, а у повітрі відчувається неприємний запах.

Тренери зазначають, що у цьому приміщенні виховали олімпійського чемпіона, та розповідають, що цьогоріч від Рівненщини на Олімпійські ігри поїдуть 5 спортсменів. А умов для їх тренування практично немає.

- Перш за все, потрібно дослідити стан приміщення. Подивитись, у якому стані тут фундамент, перекриття, тому що це велика відповідальність. З цієї ситуації є два виходи. Або ж знести все, і будувати по-новому, або ж, якщо комісія визнає, що конструкції можна реконструювати, то починати це робити, - розповів  голова Рівненської обласної федерації футболу, Президент Народного клубу "Верес" Олексій Хахльов.

Присутні обговорили також те, що потрібно не тільки реконструювати стадіон, а й зробити так, що б він заробляв на себе - проводити тут різні заходи та концерти.

- Потрібно оголошувати конкурс для проектантів та починати  поетапне виконання проекту без припинення функціонування стадіону. Місто нараз розуміє, що потрібно розібратись зі стадіоном за міські кошти. Гроші будуть виділені на проект та реконструкцію "Авангарду", - розповів заступник міського голови з питань інвестицій, будівництва та архітектури Руслан Шевчук.

Загалом на виготовлення проектної документації планують витрати 1,5 мільйона гривень, а на реконструкцію стадіону 100 мільйонів гривень.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.