У Рівному визначили лауреата премії імені Свєшнікова

У Рівному відбулося засідання комітету із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова . Члени комітету розглянули кандидатури трьох претендентів на присвоєння нагороди та обрали серед них лауреата премії обласної ради в галузі охорони культурної спадщини за 2015 рік.

До комітету надійшли подання на присудження премії на Данильчук Галину Федорівну – завідувачку відділу виставок КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради, Кічатого Леоніда Святославовича – директора Державного історико-культурного заповідника м.Дубно та Федоришина Миколу Васильовича – директора КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» Рівненської обласної ради 

Більшістю голосів члени комітету обрали директора Державного історично-культурного заповідника міста Дубно Леоніда Кічатого, завдяки зусиллям котрого музей налагодив міжнародні зв’язки із представниками охорони культурної спадщини Європи. Зокрема, завдяки директору заповідника підписано угоди про співпрацю в галузі музейної справи, культури, освіти, обміну досвідом із замковим комплексом м.Гнєв (Польща), комплексом пам’яті про події другої світової війни (Чехія), замковим комплексом в м.Тракай (Литва).

Також згідно угоди про співпрацю з Національним науково-дослідним реставраційним центром України, було проведено реставрацію та консервацію предметів сакрального мистецтва ХVIII-XIX ст.. із фондової колекції заповідника. Варто також зазначити, що завдяки укладеним угодам з туристичними фірмами та запровадженим освітнім програмам значно зросла кількість відвідувачів Дубенського замку: з 72,9 тисяч осіб у 2011 році до 149,6 тисяч у 2015, що є найбільшим показником відвідуваності серед музейних закладів області.

Довідково: премія імені Ігоря Свєшнікова – відомого археолога, доктора історичних наук, дослідника Берестецької битви, уродженця Дубенщини – була встановлена Рівненською обласною радою з метою відзначення кращих спеціалістів в галузі охорони та збереження пам’яток історії, культури та архітектури та складає п’ять тисяч гривень.

Про це повідомили з прес-служби Рівненської облради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.