Регламент Рівнеради може стати одним із найкращих в Україні?

Існуючий регламент дозволяє міському голові Рівного Володимиру Хомку в "ручному режимі" керувати сесією, а новий регламент міськради таку можливість мінімалізує. Про це заявив активіст і член робочої групи з розробки нового регламенту міськради Сергій Пінчук. 

У свою чергу, експерт Українського незалежного центу політичних ініціатив Іван Лукерія зазначив, що Рівне прийматиме проект регламенту одним із останніх міст України. Це мінус.

- Але плюс в тому, що в новій редакції регламенту враховані всі зміни, які вносилися до законодавства, і в ньому використовуються кращі практики в роботі місцевих рад. Тобто в тексті регламенту максимально враховано все, що можна було. І якщо цей документ буде ухвалений, то він стане одним із найкращих серед обласних центрів України, - сказав експерт.

Варто зазначити, що регламент міської ради - це сукупність правил і норм, за якими мають працювати депутати, встановлюються терміни подання тих чи інших проектів рішень та "ланцюжок", за яким вони мають проходити, доки не потраплять на розгляд сесії. Тобто саме від правил гри, визначених регламентом, залежить, хто керує містом - міський голова чи депутати та рівняни. На думку експертів, попередній регламент міськради обмежував права як депутатів, так і рівнян. У новій ж редакції всі ці моменти враховані.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.