Дослідники розкажуть про лауреата Нобелівської премії, який навчався в Рівному

28 квітня о 12:00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід, приурочений 115-ї річниці з дня народження лауреата Нобелівської премії з економіки (1971) Саймона Сміта Кузнеца, під час проведення якого науковці РДГУ ДАРО, РОКМ проаналізують життєвий та дослідницький шлях ювіляра, буде продемонстровано програму із циклу "Так було" (автор Олексій Бухало) присвячену колишньому учню Рівненського реального училища. 
30 квітня 1901 р. у Пінську Мінського повіту Російської імперії в родині торговця хутром Абрама Кузнєца та Поліни уродженої Фрідман народився син Семен (Шимен). Він був середнім з трьох синів Кузнєців. 1909 р. Абрам емігрував до США, залишивши дружину та дітей у Рівному де мешкали її батьки та сестра. 14 серпня 1910 року Семен Кузнец поступає на навчання до Рівненського реального училища (тепер приміщення Рівненського обласного краєзнавчого музею), де навчається до 1915 року. 
На початку 1922 р., після навчання та роботи у Харкові, Семен Кузнец переїздить до США, де 
1924 р. С. Кузнєц стає магістром економіки і отримує пропозицію продовжити навчання під керівництвом відомого американського економіста Уеслі Мітчела.
1926 р. під керівництвом Уеслі Мітчела виходить перша монографія С. Кузнєца надрукована у Нью-Йорку, яка фактично була його докторською дисертацією присвяченою аналізу періодичних коливань у роздрібній та оптовій торгівлі США (1919-1925 рр.). Цього ж року Кузнєц здобуває докторську ступінь після чого отримує пропозицію працювати разом з У. Мітчелом в Національному бюро економічних досліджень. Вже на наступний рік С. Кузнєц приймає американське громадянство і згідно сертифікату про натуралізацію бере ім’я Саймон Сміт Кузнєц.
Працюючи в Національному бюро економічних досліджень С. Кузнєц одружився зі своєю колегою Едіт Хандлер. У них народилося двоє дітей. Як стверджують його колеги і родичі Семен Кузнєц вирізнявся неабиякою скромністю, любив літературу, класичну музику. Він пішов з життя 8 липня 1985 р. в Кембріджі.
Стосовно нобелівської премії зазначимо, що вперше премія в галузі економіки була вручена 1968 р. через 73 роки після заснування цієї престижної нагороди. Значний вклад в те, що економіка була визнана наукою вніс її третій лауреат Саймон Сміт Кузнєц – науковець яким можемо пишатися й ми рівняни, оскільки його непростий життєвий шлях проліг і через наше місто. 

Про це повідомили з Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.