У Здолбунівському районі задумались про децентралізацію

Нині на Рівненщині вже створено вісім громад, які обрали голів та депутатів ради. Де пройдуть наступні вибори наразі не відомо.

Активісти та сільські голови ведуть активну роботу, адже об’єднана громада отримує розширені повноваження, та можливість самостійно розпоряджатися фінансами. Про таке об’єднання вже заговорили у Здолбунівському районі.
Згідно перспективного плану там має утворитися 4 ОТГ – Здолбунівська, Здовбицька, Мізоцька та у селі Ступно. Пришвидшити цей процес вирішили у селі Ступно. Сільський голова Микола Пільганський звернувся за допомогою до консультантів Офісу реформ.
Попередньо до громади мало увійти 4 сільські ради – Ступно, Мала Мощаниця, Стара Мощаниця та Нова Мощаниця. При такому об’єднанні у громаді буде близько трьох тисяч населення. А це є значні перспективи розвитку, адже люди отримають власні ресурси у своє розпорядження. Але нині Стара Мощаниця не хоче такого об’єднання. Мовляв усі сільради бідні, тому хочуть пошукати для об’єднання більш заможні села.
Фахівці офісу реформ порадили не поспішати, і ще раз обговорити усі нюанси подальших змін. Нагадаємо- нині об’єднання громад є добровільним, тому якщо хтось не хоче, інші можуть продовжити створення громади без їх участі.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.