Уродженець Кузнецовська отримав міжнародну премію з альпінізму

У Франції пройшла церемонія нагородження престижною міжнародною премією «Золотий льодоруб» за 2015 рік, котра вручається за видатні досягнення в альпінізмі та скелелазінні. В номінації «сходження» нагороду отримали українські альпіністи Михайло Фомін та Микита Балабанов (уродженець Кузнецовська) за першопроходження маршруту на гімалайську вершину Талунг (Непал, 7349 м) по північно-західному ребру в кінці жовтня 2015 року. Вони перші в Україні хто удостоєний такої нагороди, повідомляє "34400.net".

Досягнення альпіністів визначне, в першу чергу, тим, що вони пройшли дуже складний маршрут з великою кількістю скельного, льодяного і змішаного лазіння лише вдвох, з мінімумом спорядження, без проміжних таборів, без будь-якої допомоги інших людей на маршруті, окрім їхнього товариша в Україні, котрий по супутниковому телефону передавав їм прогноз погоди. В той же час, комерційні експедиції на вершини Гімалаїв вимагають великої кількості людей, спорядження і значних фінансових затрат для організації проміжних таборів, підносу продуктів та кисневих балонів, навішування перил тощо.

Сходженню передував довгий період підготовки. Альпіністи тренувались вдома (біг, лазіння на скельному тренажері, лазіння на льодорубах та інше), виїздили на проходження більш легких скельних маршрутів. Їм дуже допоміг досвід їхнього попереднього сходження у 2014 році на гімалайську вершину Лангшиса Рі (6427 м) – для Микити це був перший «шеститисячник». Безпосередньо під час експедиції на Талунг в період акліматизації (а при підкорення таких висот він може тривати до трьох тижнів) хлопці вивчили всі підходи до обраної вершини а також розвідали шлях спуску. Свій маршрут підйому наші герої назвали «Тато Вища Сила» - а все тому, що ще під час проїзду в район базового табору хлопців спіткали численні труднощі й непередбачувані обставини, зокрема, демонстрації маоїстів, через які виникли великі затримки громадського транспорту. Микита весь час повторював фразу: «Це Тато Вища Сила перевіряє, наскільки тверді наші наміри».

На саме сходження по маршруту (перепад висоти – 1700 м, середня крутизна – 55°) у хлопців пішло 6 днів. Вони прокидались о 5 ранку, по черзі, через день, працювали лідерами на маршруті (лідер ніс лише особисті речі, тому йому було значно легше лізти по скелях і льоду), а щойно починало темніти – шукали місце для встановлення намету (у нішах, на «карнизах» і «полицях»), розчищали і укріплювали його. Харчувалися сублімованими супами, м’ясом, кашами, розведеними у нагрітій на газовому пальнику воді з топленого снігу, ну і, звісно ж, салом – стратегічним продуктом для альпіністів. Удень для поповнення енергії споживали спортивні батончики і гелі. Вершина була підкорена 23 жовтня о 14:00. Після спуску в хлопців залишився запас продуктів і газу ще на добу – він був необхідний на випадок непогоди, травми когось із учасників, чи інших непередбачуваних обставин на маршруті.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.