Герой України, захисник Савур-Могили Ігор Гордійчук вперше після важкого поранення відвідав батьків на Рівненщині

На Великдень Герой України, полковник Ігор Гордійчук відвідав вперше за декілька років своїх батьків. Впевнений, що виховання майбутного офіцерського корпусу України тільки надасть сил Герою і сприятиме повному одужанню. Про це пише голова Спілки учасників АТО Рівненщини Федір Капустинський.

Відважний офіцер  Гордійчук Ігор Володимирович повертається до строю і вже приступив до виконання обовязків начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Ігор Гордійчук народився і виріс у селі з символічною назвою – Залізниця, що у Корецькому районі. Мабуть? саме тому ще змалечку у хлопця проглядався залізний характер, розповідає його мама Софія Родіонівна. З дитинства Ігор мріяв стати військовим офіцером. Та й батьки виховували сина у патріотичному дусі. 

Поблизу села Залізниця є братська могила, де поховані 33 бійці УПА. Восени 1972-го року, розповідає Софія Родіонівна, тут прокладали дорогу та хотіли зрівняти курган-могилу з землею.

Пригадує жінка, що ще до розпаду Радянського союзу не побоялися та усім селом привели до ладу могилу воїнів-УПІвців. Окрім того, над Залізницею першим у районі замайорів синьо-жовтий прапор. Коли це сталося Ігоря вдома не було – після школи вступив до Омського вищого танкового інженерного училища. Коли Союз розпався молодий військовий вирішив повернутися до рідної України.

-    Однієї ночі стукає хтось у вікно. Відкриваємо двері – на порозі Ігор з однокурсником танцюють і співають, що повернулися додому, в Україну, - пригадує подружжя Гордійчуків. – Син наш перевівся до Київського інституту сухопутних військ Національної академії оборони України і закінчив його з відзнакою. Потім служив в Яворові на Львівщині, в Ізяславі на Хмельниччині, був миротворцем в Афганістані, їздив в Америку та Канаду.

Практично з самого початку антитерористичної операції Ігор Гордійчук брав безпосередню участь у бойових операціях. 12 серпня 2014 року група спеціального призначення «Крим», яку він очолював, прорвалася на Савур-Могилу та почала коректувати артилерійський вогонь. Дванадцять днів, оточені зі всіх сторін бійці, боронили стратегічну для армії висоту, а в День незалежності України буквально стояли під дощем з ворожих снарядів та ракет. З оточення поранений та контужений Ігор Гордійчук з загоном виходив вночі. Група пройшла півсотні кілометрів захопленою проросійськими терористами територію і приєдналася до українських військ. 29 серпня вони пішли на прорив, але потрапили під артилерійський та мінометний вогонь. Один з осколків влучив у неприкриту каскою потилицю Ігоря Гордійчука. Кількох бійців російські солдати взяли в полон. Його ж залишили помирати в полі. Однак герой вижив і за два дні вже був в Дніпропетровській лікарні.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.