Рівненський хор "Воскресіння" взяв участь у VIII Міжнародній Пасхальній Асамблеї

З 2 по 12 травня в Києві проходилаь вже восьма щорічна Міжнародна пасхальна асамблея «Духовність єднає Україну».

Урочисте відкриття Асамблеї відбулося в Національному заповіднику «Софія Київська» 2 травня. Традиційно про початок Асамблеї сповістили Великодні передзвони усіх храмів Києва.

Рівненський Камерний хор «Воскресіння»  в рамках асамблеї 3 травня презентував свою сольну програму, до 25 ліття хору, так за час концерту слухачі могли пройти крізь часові пласти, від XVII століття й до сьогодення.

В зв’язку з тим, що фундаментальними засадами репертуарної політики хору є перш за все відродження в автентичному звучанні забутих пластів української традиції, тому, основу репертуару склала духовна музика українських композиторів М. Дилецького,А. Веделя, Д. Бортнянського. Не забули і про місцеву музику, представивши столичній публіці відомий не лише в Україні але й за її межами Острозький розспів, також в репертуарі звучали твори І. Алфеєва, П. Чеснокова І.Єлецьких, родзинкою концерту було виконання 3-х частинного концерту Миколи Голованова «Радуйтеся Богові, помічнику нашому». Що стосується  сучасної музики, то це був твір українського композитора, педагога Михайла Аркадійовича Шуха «Святий Боже».

Як повідомили із прес-служби хору «Воскресіння», великою приємністю було те, що представляв хор його засновник, Заслужений діяч мистецтв України, хормейстер національної опери України Олександр Леонідович Тарасенко. Після закінчення концерту слухачі аплодисментами та оваціями вітали хор та дякували за концерт.

На цьому пасхальна ансамблея не закінчилась, знаковими мистецькими заходами стали: «Музичні діалоги: Україна-Італія», перший з яких це прем’єра опери Джузеппе Верді «Ріголетто» – спільний проект Посольства Італійської Республіки в Україні та Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського.

Другий діалог представив у Колонному залі Національної філармонії України солістку Національної опери України, заслужену артистку України Зою Рожок у супроводі філармонійного ансамблю «Рідні наспіви».

Музичні діалоги з Італією продовжили Ансамбль старовинної музики (Україна) під орудою Нансі Мілезіс Романо (Італія) та італійський дует Антоніо Фрідже (орган), Габріеле Кассоне (труба).

Музичні діалоги відбулися також зі Швейцарією та Грузією. Зокрема, фінальним акордом Асамблеї стало виконання Коронаційної меси та Концерту для двох фортепіано з оркестром В.Моцарта. 260-річчя від дня народження Моцарта Асамблея відзначила також музикою композитора, написаною ним у 8-річному віці.

Традиційно під час Пасхальної асамблеї вшанували пам’ять видатних митців України – концертами-присвятою Олександру Білашу «Я з пісні народної виріс…» та «Світлій пам’яті Маестро Анатолія Авдієвського».

До 260-річчя від дня народження Д.Бортнянського Чернігівський академічний камерний хор імені Д. Бортнянського представив перлини українського хорового концерту.

До 250-річчя від дня народження Сергія Дегтярьова відбулася міжнародна наукова конференція, яку завершила концерт «Перлини української духовної музики» у виконанні Муніципального академічного хору «Київ».

«Музична присвята Тарасу Шевченку» за участю камерного ансамблю «Леді Камерата», відомого бандуриста Романа Гриньківа і Галини Гриньків (хореографія)та режисера Тараса Жирка.

«Великий фортепіанний речиталь» презентував молодих талановитих українських піаністів, лауреатів міжнародних конкурсів Антонія Баришевського та Романа Лопатинського.

Асамблея проходить за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки композиторів України, Національної всеукраїнської музичної спілки і Національної академії мистецтв України. Ідея проведення Асамблеї під час Світлого Воскресіння належить НМАУ ім. П.І. Чайковського та особисто її ректору, доктору мистецтвознавства, професору, народному артисту України, члену-кореспонденту НАМ України Володимиру Рожку.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.