Козацькі традиції: на Рівненщині змагались у боротьбі маленькі "котигорошки"

На Рівненщині, в рамках фетивалю "Курган Леля", відбулись масштабні змагання з козацької боротьби "Спас". Учасниками першості стала майже сотня дітей з декількох областей. 

- Козаки, як діти малі, – хлібом не корми, а дай погратися. А діти малі, як козаки, – все силами міряються. Ось так і ми зібралися вшанувати предків на Кургані Леля та й давай змагатися. Перший день – на шаблях і списах, а на другий – штовхатися і битися, - розповідає  голова правління Рівненської обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Віктор Пражмовський. 

У змаганні зі "Спасу" взяли участь 35 представників із семи організацій-клубів. Господарі – два рівненські спас-клуби, школа Бойового Гопака “Сварог”, клуб бразильського джиу-джитсу “Pride”, центр єдиноборств “Удар”, клуб ММА з Сарн “Берсерк” та клуб “Еней” з Вінницької області.

- Категорій було небагато, але вдалося надати змагальну практику всім учасникам. Зрештою, це було те, заради чого це все організовувалося. А ще – себе показати і на інших подивитися. Себе показували, в основному, для батьків. Найбільше хвилювалися мами, - розповів Віктор Пражмовський. 

Також відбувалися змагання з козацької боротьби для найменших “Котигорошко”.

- Чим менші діти, тим вони емоційніші. Відповідно, іноді доводилося підпрацьовувати психологом. Змагання "Котигорошко" проходять відносно швидко – шістдесят із лишком учасників закінчили поєдинки за дві години. І через дві з половиною після початку уже були нагороджені. А особливістю цього напрямку у "Спасі" є те, що ми нагороджуємо усіх. Просто хтось отримує лише грамоти за участь, а хтось ще й медалі – за перемогу. Тому задоволеними залишаються усі, - підсумував Віктор Пражмовський. 

Фото  Павла Кошкарьова.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.