З карти Рівненщини зникло місто Кузнецовськ

Місто атомників Кузнецовськ зникає з карти Рівненщини. Натомість з’являється Вараш. Верховна Рада, в рамках декомунізації, ухвалила відповідний законопроект про перейменування низки міст і сіл. Так, Дніпропетровськ стане Дніпром. Нові назви отримали деякі населені пункти, зокрема, в Донецькій, Полтавській, Кіровоградській, Чернігівській, Херсонській, Вінницькій, Дніпропетровській, Луганській, Одеській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях, йдеться на «УП».

До таких топонімічних змін звикатимуть і жителі Рівненщини.  Зокрема, мешканці Кузнецовська.  Це місто-супутник Рівненської АЕС, яке, власне, будували одночасно з «атомкою» в 1973 році. Кузнецовськ заснували на місці колишнього села Вараш, яке з’явилося в 1776 році. Тож тепер місту повернули історичну назву.

Тим часом проблеми зі зміною прописки у паспорті у зв’язку з перейменуванням міста у них навряд чи виникатимуть, прогнозує начальник управління Державної міграційної  служби України в Рівненській області Лілія Драпчинська.

- Ця процедура відбуватиметься безоплатно. Жителям міста потрібно буде звернутися у наш сектор у Кузнецовську. Там перенесуть місце проживання в їх паспортах. Дата буде та ж, а штамп новий. Терміну, впродовж якого треба зробити такі зміни в паспорті, немає. Тому не думаю, що це викличе ажіотаж. Наприклад, не всі мешканці перейменованих  вулиць на Рівненщині поспішають внести ці зміни в паспорт. Дехто не робить цього роками. Але, скажімо, при оформленні спадщини паспорт обов’язково має бути у належному стані, із правильно вказаною пропискою, - пояснила Лілія Драпчинська.

Разом із тим, за словами міського голови Кузнецовська Сергія Анощенка, більшість місцевих жителів проти перейменування. 

- За приблизними підрахунками, майже 70 відсотків мешканців міста проти того, щоб Кузнецовськ перейменовували на Вараш. Чесно кажучи, я теж проти. Зараз, по суті повторюються помилки, які робили більшовики. Декомунізація проводиться комуністичними методами. У Кузнецовську – 40 тисяч населення. Чому не запитати думку людей? Це не європейський підхід. Наприклад, у Швейцарії в таких випадках проводять референдуми. Там приводом для цього може стати навіть встановлення світлофора, не кажучи вже про зміну назви населеного пункту.  Крім того, із перейменуванням  міста потрібно буде змінювати назви багатьох закладів. А це, зокрема, виготовлення нових документів, печаток. На таку процедуру потрібні кошти. А хто їх має надавати, Верховна Рада не пояснила.  Також виникає питання відносно бренду міста. Наприклад, ми співпрацюємо з поляками. Тепер їм потрібно буде пояснювати про перейменування. І я боюся, щоб у них не виникало запитання, мовляв, якщо у нас так змінюються назви міст, то чи не відбувається такого з законодавством, - пояснив Сергій Анощенко. 

Натомість і у соцмережах коментують перейменування Кузнецовська.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.