У центрі Рівного знайшли унікальне підземелля - працюватимуть археологи [Фото]

У центрі Рівного на вулиці Шкільній знайшли унікальне підземелля. Залишки підземних арок розкопали будівельники та хотіли забетонувати їх для фундаменту майбутньої споруди. За твердженням начальника міського управління культури та туризму Тараса Масименка, роботи не можна продовжувати без археологічних розкопок. Під тиском громадськості забудовник пристав на ці умови.  

- Зараз у центрі Рівного на вул. Шкільній хочуть залити об'єкт археології бетоном. Нагадую, згідно з законодавством, знищення об'єкту археології - кримінально відповідальний злочин. Знову з документами все в порядку. Обласна культура погодила проект без археології, - наголосив Тарас Максименко. 

Однак після розголосу бізнесмен-забудовник Валерій Сладковський погодився тимчасово припинити роботи та пустити на об’єкт археологів.

- Завдяки тому розголосу, який ми здійняли, забудовник вимушений піти на проведення археологічної експертизи об'єкту. Пообіцяв не заважати археологам і допомогти у розкопках робочою силою. Окрім того, якщо об'єкт дослідження буде історично цінним, то отримали запевнення того, що для нащадків він проведе консервацію, музеєфікацію та експонування об'єкту за свої кошти. Окрема подяка за небайдужість і постійну підтримку Чугуєвцю Анатолію. Експертиза розпочнеться одразу після бетонування подушки фундаменту. Бетонування почалося вже. Трішки запізно ми взнали про ситуацію, - повідомив Тарас Масименко.

Ключові слова: 

Коментарі

Вчера около 15.00 бетономашины подъезжали одна за другой , как будто спешили. Мало того , что навсегда можем потерять артефакты , но и туристическую привлекательность , подземелья - турист. объект ?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.