На Рівненщині в кабінеті міського голови поставили трон

Древнє місто Острог, що на Рівненщині, відсвяткувало свою 916-у річницю з моменту першої згадки в історії. День міста запам’ятався острожанам святковою програмою на центральній площі міста, ярмарком у парку та середньовічним історичним фестивалем у замку і ще купою цікавих моментів. Але про все по порядку…

Особисто мені найцікавіше було, цього дня, в острозькому замку де проходив фестиваль "Острог-ренесанс". Не вдаючись в організаційно-ідейні дрібниці просто відзначу: тут було багато цікавого.

Для  прикладу, тут можна було приміряти на себе лицарські обладунки, які носили воїни у 15-16 століттях. Навчитись стріляти з лука чи помахати справжнім  мечем.

Хоча "махали мечем" тут й справжні професіонали з вінницького історичного клубу. Подивитись на лицарські поєдинки вистачало охочих.

Молодші глядачі могли уявити себе лицарями у справжньому поєдинку. Щоправда обладунки були тренувальними. Однак це не зменшувало цікавість. Тим більше, що переможця посвячували в лицарі справжнім мечем. Де мої підліткові роки?...

Взявши паузу в політичному поєдинку за обласний "трон" відпочивав на фестивалі один з голів Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук. А що, може собі дозволити – він же у відпустці.

А от один з наймолодших депутатів облради Володимир Муляр спілкувався зі своїм колишнім деканом з Острозької академії Русланою Каламаж. Мабуть здавав залік за перше півріччя перебування в депутатському статусі)))

Історик, реставратор та краєзнавець Микола Бендюк, який є одним з організаторів свята, дивився на все що відбувалось задоволеним поглядом. А от молоду княжну, щось налякало…

Можливо це пояснюється відсутністю трону, який знайшовся у кабінеті міського голови Острога Олександра Шикера. Сівши у свій трон, молода панянка значно повеселішала. Хто знає, може колись вона стане повноправною господаркою й мерського кабінету.

Це автентичний трон князів Острозьких, який датується 16-м століттям. Як розповідає Микола Бендюк, його деталі були знайдені в Межирицькому монастирі, що неподалік Острога. Знахідку реставрували, а відсутні деталі відновили за картинними зображеннями князя Острозького.

Цікаво, що міський голова Олександр Шикер, попри те, що трон стояв у його кабінету, категорично відмовився у нього сідати. Каже: "він не зручний і погана прикмета". Значно комфортніше у колі справжніх українських жінок, які обступили мера біля замкових воріт…

Тут же на святі зустрів колишнього голову Острозької райдержадміністрації, екс-депутата Острозької міськради, а зараз – сільського голову села Розваж Юрія Ягодку.

А в центрі міста повним ходом йшли гуляння. Дітвора бавилась на батутах та надувних гірках. Дорослі пили медовуху закусуючи шашликами. Кулінари та народні майстри продавали свій крам.

Все було весело і цікаво. Але в кожній бочці меду знайдеться своя ложка дьогтю. Свою я знайшов біля міської ради.

Виявляється – цього дня в Острозі були гості з Польщі та Чехії. Саме тому на флагштоках висіли, окрім прапора України, ще я прапори цих двох країн. От тільки халепа: прапор України був чи не вдвічі меншим за прапор Чехії і мабуть в тричі за прапор Польщі. Ніби дрібниця, але саме з таких дрібниць складається імідж країни і ставлення до неї.

А в іншому – свято вдалось!

Коментарі

Не така вже й велика ложка дьогтю. На свято і настрій острожан це ніяк не вплинуло. А вам би, журналістам, аби хоч щось знайти не таке.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.