Зарплати і пенсії видаватимуть нові банки

Уряд готує нові правила відбору банків, які отримають монопольне право на виплату пенсій, державної допомоги та зарплат бюджетників. Нові умови замінять вимоги постанови № 37, прийнятої на початку року. Про це повідомляє інтернет-сайт "Економічна правда".

- Нам вдалося домогтися судової заборони на проведення засідання постійної комісії Мінфіну щодо перегляду уповноважених банків. Поки засідання суду перенесли на 22 червня. Сподіваємося, що до цього часу уряд скасує постанову №37 і прийме нову, більш зважену і справедливу стосовно всіх гравців ринку, - повідомила виконавчий директор Незалежної ассоаціаціі банків України Олена Коробкова.

Згідно з проектом документа, уповноважені банки повинні будуть відповідати 8 критеріям - на один менше, ніж раніше. Повністю ідентичні шість вимог.

Як і зараз, частка активів банку-кандидата на виплати повинна становити не менше 1% активів банківської системи; банк повинен працювати на ринку не менше трьох років; не допустять до роботи з бюджетниками банки, чиї власники або пов'язані особи перебувають під санкціями.

Не допустять до таких виплат банки, які не є учасниками ФГВФО, "крім випадків, передбачених законом" (виняток стосується Ощадбанку), або мають борги перед ФГВФО по сплаті зборів, штрафів, пені, або ж мають заборгованість зі сплати податків і зборів до держбюджету.

Не зможуть брати участь в конкурсі банки, які протягом останніх трьох місяців не виконували нормативи НБУ.

Як пише видання, втім, з'явилося виключення з правила розміру активів: воно не поширюється на банки, контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим і банківським установам, що мають інвестиційний рейтинг від міжнародно-визнаних рейтингових агентств.

Трохи жорсткішми будуть вимоги НБУ: до банків протягом шести останніх місяців (зараз - три) комісія НБУ не повинна застосовувати заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних операцій.

З'явилась нова вимога: співвідношення кредитів, виданих Нацбанком, до статутного капіталу банку не повинна перевищувати 50%. Але зникла норма про викуп ОВДП в розмірі не менше 20% регулятивного капіталу банку.

Як і зараз, банки повинні емітувати платіжні карти, але емісія карт держсистеми (мова про "Простір", раніше - НСМЕП) більше не повинна становити не менше 10% випущених карт.

Держбанки стають уповноваженими поза конкурсом. Їх унікальний статус збережений.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.