На Рівненщині зруйнували пам'ятку археології 16 століття

В місті Острог зруйнували археологічну пам’ятку. Стародавні земляний вал просто розрівняли бульдозером, щоб могла проїхати машина зі сміттям. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук" написав історик та краєзнавець Микола Бендюк.

"Острозький "водоканал" зруйнував Земляний вал 16 ст. Вал є пам’яткою археології! Позавчора частину цього валу, разом зі сміттям, просто здерли бульдозером, щоб машиною було краще заїжджати на нього. Коли я посварився з керівником водоканалу, то він обіцяв що вал до вечора відновлять, але там просто насипали невеликі купи сміття перемішене з землею і так все й покинули. На сьогодні вал виглядає ось так! І це виглядає як посміховисько!!! Нагадую працівникам водоканалу, що за знищення памятки археології передбаченна кримінальна відповідальність". – написав Микола Бердюк на своїй сторінці у соціальній мережі.

Згідно статті 298 Кримінального кодексу України: "Умисне нищення, руйнування чи псування пам'яток історії або куль­тури — караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів гро­мадян або обмеженням волі на строк до трьох років. 2. Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів, які є особливою історичною або культурною цінністю, — караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. 3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчи­нені службовою особою з використанням службового становища, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.