На Рівненщині знищують археологічні знахідки

Біля Острога знищують археологічні знахідки. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» написав історик та краєзнавець Микола Бендюк.

"Продовжую війну із тими хто нищить пам'ятки!!! 
Тільки писав про нищення валу 11-13 століть в Острозі, як сьогодні натрапив в селі Межиріч на будівництво стоянки, яка практично знищила культурний шар біля монастиря. Лише в одному місці екскаватор не зміг зняти глибоко землю і там археологи знайшли унікальну трипільську майстерню, де виготовляли кремінні знаряддя праці. Кількість тільки нуклеусів доходить до 300, а кремінних відщеп тисячі, можливо й десятки тисяч!!! Проте, архелогам не дають закінчити і врятувати те що ще збереглося від варварського будівництва. Де пам'яткоохоронні структури і нова поліція?!!!! 

Але що там говорити :( коли на монастир ще в 2014 році обласною прокуратурою було заведено три кримінальні справи стосовно нищення земляного валу, дзвіниці та підсобних приміщень, а результатів ніяких!!! Це ще я не ініціював проведення розслідування стосовно знищення фресок 16 століття в церкві, те що монахи засипали оборонний рів і ще багато чого вони там наробили не зважаючи на жодні пам'яткоохоронні закони. 

Я ще можу зрозуміти не реагування правоохоронних органів в часи Януковича, коли мені заявляли прихожани московського патріархату що: "поки буде Янукович при владі вони будуть робити що захочуть" але вже два роки як перемогла "Революція гідності"!!! То де ж та гідність??? В Москві? Монахи і прихожани, і не тільки московського патріархату, далі руйнують нашу історію і нашу етнічність!!!" - написав Микола Бендюк на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.