Рівненського в'язня Путіна можуть передати Україні

Засуджений у Чечні рівнянин Микола Карпюк готовий написати прохання про помилування. Про це повідомляє інтернет-сайт "Українська правда" з посилання на слова адвоката Докку Іцлаєва сказані в ефірі "Громадського ТБ".

За словами Іцлаєва було складно прийняти рішення з цього питання. Нині ж всі необхідні документи, які потрібно підписати, Микола Карпюк підпише. Він також розповів про три можливі сценарії розвитку справи українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, засуджених у Чечні.

- Перший сценарій  – той, який був із Савченко, помилування та обмін. Другий сценарій – передача по лінії Міністерства юстиції: суд визнає дійсним російський вирок і людина передається для відбування покарання в Україні. І третій варіант – це продовження тих юридичних процедур в Росії та потім уже звернення у Європейський суд. Дуже високі шанси виграти цю справу у Європейському суді, – сказав Іцлаєв.

Він висловив переконання, що Карпюк та Клих ніколи у Чечні не воювали.

- Микола Карпюк і Станіслав Клих у Чечні ніколи не воювали, ніякого відношення до вбивства солдат не мали. Свідчення, які вони підписали, їх складали люди, які навіть не знають географії Чечні, – сказав адвокат.

Нагадаємо, що міський суд Грозного засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув’язнення.

Його визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ РФ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. До речі, батальйоном "Вікінг" у Чечні командував нині покійний Олександр Музичко (Сашко Білий).

Суддя Вахіт Ісмаїлов постановив, що перші 10 років українці відбуватимуть покарання у в'язниці, потім - у колонії суворого режиму.

16 червня Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу на Батьківщину Миколи Карпюка, оскільки з такою заявою звернувся брат засудженого.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.