У центрі Рівного пройде виставка на честь видатного священника

29 червня  - Інсталяція «Михайло Носаль - знайомство зблизька» з нагоди 130-річчя від дня народження Михайла Носаля (1886-1950)

Виставка-інсталяція, яка буде розгорнута в центрі Рівного, розповість рівнянам і гостям міста про непересічну постать священика і цілителя, який залишив по собі добрий слід на землі. Поч. о 16:00 до 19:00 год. Майдан Незалежності.

Довідково.
26 червня (за новим стилем) виповнюється 130 років від дня народження відомого українського травознавця і цілителя священика Михайла Андрійовича Носаля (1886-1950). М.Носаль народився на Холмщині. У 1911 р. одержав сан священика. Служив у православних церквах на Волині, на Могилевщині, був настоятелем Свято-Іллінського храму у Дубні, з 1935 р. до кінця життя у 1950 р. - настотель рівненської Свято-Успенської церкви. Останні 15 років життя жив на вул. Шевченка. Похований на кладовищі Тютьківське у Рівному. 

Все своє свідоме життя священик досліджував лікарські властивості рослин, збирав зілля, занотовував всі свої знання у рукописи, допомагав і зцілював людей, які приходили до нього за поміччю. На основі його рукописів у 1948 р. вийшла книга "Лікарські рослини і способи їх застосування в народі", яка й досі є однією з найцінніших у галузі народної медицини.

У 2004 р. М.А.Носалю присвоєно звання " ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН м. РІВНЕ" ( посмертно). 

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення
виконавчого комітету Рівненської міської ради

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.