Рівненських та волинських підприємців вчили торгувати на "Прозорро"

Громадські активісти провели навчальний семінар для рівненських та волинських підприємців на тему "Публічні закупівлі. Можливості для бізнесу". Кажуть, що таким чином намагаються підвищувати конкуренцію за бюджетні кошти, а це, в свою чергу, допоможе знизити корупцію.

У п’ятницю, 1 липня, активісти громадської ініціативи «За чесний тендер», разом з  партнерами, провели навчальний семінар для понад 20 представників різних підприємств з Рівненщини та Волині. Основною метою заходу було заохотити підприємців до участі у тендерах, а також навчити їх як перемагати та заробляти на бюджетних коштах.

За словами керівника громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослава Клічука, вони уже давно зрозуміли, що без активної участі представників бізнесу у державних закупівлях неможливо ні побороти корупцію, ні підвищити ефективність витрачання коштів платників податків. А це мільйонні втрати лише в межах Рівненської області.

«Можна, наприклад, довго боротись за скасування дискримінаційних умов у тендерній документації, -  каже пан Святослав, - але якщо на тендер не прийде жодна фірма і гроші знову віддадуть комусь зі своїх, то громадський контроль позбавлений сенсу. Тому активісти намагаються налагодити співпрацю з розпорядниками бюджетів та підприємцями, аби нарешті підвищити конкуренцію за кошти з бюджету. Семінар, на якому вчили як правильно готувати документацію, а також як відстояти свої права – це один з кроків».

В ході навчання юрист громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак, яка, до речі, віднедавна ще й отримала статус агента команди Prozorro на Рівненщині, розповідала про законодавче регулювання публічних закупівель, а також про роботу в системі Прозорро. Керівник адвокатського бюро Микола Бляшин ділився своїми знаннями та досвідом щодо підготовки документації та розповідав про «підводні камені» тендерів. Василь Бляшин має чималий успішний досвід перемоги у державних закупівлях, тому його розповідь була особливо цікавою для слухачів. Керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук розповів про можливості громадських активістів з контролю за тендерами, висвітлення зловживань та закликав усіх – замовників, громадськість та бізнес - разом працювати над підвищенням конкуренції та забезпеченням чесної боротьби за кошти платників податків.

Діяльність проводиться в рамках проекту «За чесний тендер на Рівненщині та Волині», що реалізовується Рівненським агентством журналістських розслідувань, за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є  сприяння та контроль над прозорістю організації та проведення тендерів на Рівненщині та Волині для ефективнішого використання коштів громади.

За детальнішою інформацією звертайтеся – Святослав Клічук 096-006-89-23

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.