У Рівненському районі хочуть старовинну церкву "зашити" в метал

«Архітектура, це застигла музика» – казав класик. От тільки як і музику можна зіпсувати невдалим виконанням, чи кажучи сучасною мовою – рімейком. Так і архітектуру дуже легко перетворити з витвору мистецтва у дешеву підробку. Інколи це трапляється випадкова, а інколи – цілком сплановано. От саме про спланованість деяких дій УПЦ-МП дедалі частіше приходить думка, коли мова заходить про церкви.

Сайт «ВСЕ» вже писав про конфлікти, які часто виникають на Острожчині, між істориками та священниками УПЦ Московського патріархату. Найбільшого розголосу набули події навколо Межиріцького монастиря. Там, незважаючи на те, що монастир є історичною пам’яткою, місцеві священики проводять його «реконструкцію» на власний розсуд. І за кілька років, у прямому сенсі, знищують історичну цінність споруди.

Як виявилось, подібна ситуація характерна не лише для Острозького району. Схоже «осучаснити» старовинну церкву 18-го століття вирішили й у Рівненському районі. Дерев’яний храм у селі Голишів тут вирішили обшити металевим сайдингом. Про це пише на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» доктор архітектури, професор Петро Ричков.

«До уваги небайдужих! Тільки-но отримав інформацію від незнайомої мені пані Діани про початок реалізації абсурдного наміру церковної громади села Голишів - "реставрувати" тутешню стару церкву 18 ст. шляхом обшивки її металевим сайдингом. Неймовірно, але цей унікальний дерев"яний храм (див. фото) не має навіть статусу пам"ятки місцевого значення, хоча за усіма прикметами заслуговує на статус пам"ятки національного рівня. В неділю плануємо виїзд на місце! Приєднуйтесь! І це лише 20 км від Рівного! іншого терміну як вандалізм важко підібрати!». – написав Петро Ричков.

Сайт «ВСЕ» вирішив звернутись за роз’ясненнями до районної влади та керівництва Рівненської єпархії УПЦ-МП. Про результати повідомимо вас пізніше.

Коментарі

Бізнес, звичайний бізнес. Це Матфей (6:24) цитує Ісуса: "Ніхто не може служити двом панам, бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматись одного, а другого буде нехтувати. Не можете Богові служити й мамоні". Зараз цей принцип порушується найвищими діячами церкви. Вони й заробляють на службі мамоні. Є майстерня, якій потрібні замовлення, це бізнес, панове: http://lavra.com/izdeliya-kupolnoie-masterskoie.html

Громада села ЗАПРОСИЛА архітектора!!! Після того як БЕЗ ДОЗВОЛУ громади було о_п_л_а_ч_е_н_о ЗЛОЧИННИЙ ремонт!!!

Для того, щоб "мати собі ту церкву" потрібно здіймати величезний галас, ремонт ШКІДЛИВИЙ ВЖЕ ОПЛАЧЕНИЙ і розпочатий (щей гроші, взяті без особливого обговорення з громадою, списані і між зацікавленими сторонами поділені і мабуть вже потрачені)... Тому треба боротися за призупинення ВАНДАЛІЗМУ, не говорячи вже про розкрадання...

Запариться ця церква в металевому "одязі" під пекучим сонцем, і через кілька років сама завалиться...

А ви знаєте як правильно реставрувати споруди 18 сторіччя?

Ні, не замовлення. Реальна ситуація і реальна проблема і справжня СВІДОМА громада. І справжні віруючі в наш божевільний час люди. Справжні патріоти і СВІДОМІ люди, котрі хочуть знати на що витрачені кошти громади, які СПИСАНІ на ремонт. Мова йде про розпилювання коштів, які зібрані по копійці з місцевих стареньких на ШКІДЛИВИЙ ремонт. При цьому списали більше ніж потратили, тому зацікавлені особи "вимагають вибачення у професора"))):) Вистачає совісті...

А коли пан архітектор буде вибачатися перед церковною громадою с. Голишів за неправдиву інформацію,яку він поширив в соціальних мережах,спираючись всього навсього на слова " незнайомої мені пані Діани"...???Де факти-мали бути хоча б якісь збори в селі,чи при церковному приході.Я так розумію ,що цей захід - цитата- "абсурдного наміру церковної громади села Голишів - "реставрувати" тутешню стару церкву 18 ст. шляхом обшивки її металевим сайдингом" не в малу копійку стане,і не за чий небуть кошт (державний),а за гроші саме цієї ж громади села.То чому громада села про це дізнається від якогось архітектора і від "невідомої"йому Діани(до приходу якої в церкві був спокій і мир).Громада жде вибачень,пане архітектор!!!!!

не оригінально. я вчилася добре. найкраща освіта, щоб ви знали, - самоосвіта. але від теми ви відійшли. я бачу, що ви "спеціаліст у церковних справах", то повинні знати, хто такі денисенко і процик

а хто такі денисенко і процик? І чого ви підписуєтесь різними іменами: то Гануся то Анна? Не можете визначитись? Чи просто куратори від північного сусіда погано навчили? Давненько москальські тролі не паслись на нашому сайті. Ну що ж, вітаю! А то без вас було якось нудно)))

не треба ля-ля. нове замовлення від кого одержав: від денисенка чи від процика? а професор архітектури знає, що може бути із дерев"яною спорудою 18 сторіччя. я бачила, як реставрували подібний храм, самі робітники казали, що , якби ще трохи, то завалилося б людям на голови. Ти подивися, як за храми переживають.Особливо, якщо цей храм належить Українській Православній Церкві. Тоді не знають, як уже "матеріал" подати.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.