На Рівненщині врятували старовинну церкву від "осучаснення"

Як повідомляв раніше сайт «ВСЕ», у селі Голишів, Ріненського району вирішили «осучаснити» старовинну церкву 18-го століття. Дерев’яний храм у селі Голишів тут вирішили обшити металевим сайдингом. Храм належить громаді села і знаходиться в юрисдикції Української Православної Церкви – Київського патріархату.

Публікація мала відчутний резонанс. Днями у храмі зібралась парафіяльна рада, до якої входять активні мешканці села, аби розібратись в ситуації.

Як виявилося, рішення обкласти церкву металевим сайдингом прийняв батюшка церкви, якого переконав в потрібності цього один з місцевих жителів. Парафіяльна рада скасувала це рішення і постановила демонтувати ту частину, якою вже було обкладено стіни храму. Як  розповіла депутат Рівненської районної ради Тамара Плошніца, громада села Голишів вирішила залишити храм у первозданному вигляді.

- Зібралась парафіяльна рада, люди поговорили і вирішили, щоб не чіпати церкву і нічого не змінювати. Церква – власність громади. І лише громада, а не хтось окремо, можуть вирішувати долю храму. – розповідає Тамара Плошніца. – Люди вирішили демонтувати те, що вже було зроблено. Церква гарна, старовинна і заслуговує того, щоб існувати такою й далі.

Пори старовинність і історичне значення церкви у Голишеві, місцеві жителі проти, щоб надати їй статус історичної пам’ятки. Люди побоюються, що в такому разі храм потрапить в комунальне підпорядкування. І його долю вирішуватимуть чиновники, а не громада села.

До речі, частина історичної спадщини цього храму вже зникла кілька років тому. Навколо церкви був старовинний цегляний мур. Він був збудований тоді  ж, коли й церква.  Однак кілька років тому, частину муру підмила вода і він почав руйнуватись. Замість того, щоб просто відремонтувати пошкоджену часину муру, його просто знесли. А на йього місці з’явився металевий паркан.

Коментарі

с.Тутовичі Сарненського району, Свято -Михайлівська церква (дерев"яна) - вік приблизно 360 років. В 2009 році задекорували фасад пластиковим сайдингом. Нормальні будівельники знаютиь, що пластик і залізо для дерева то є "смерть".

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.