Рівнерада зайнялась "тарифним" популізмом?

У порядку денному наступної сесії Рівненської міської ради з’явилось цікаве питання «Про встановлення заборони (мораторію) на введення з 1 липня 2016 року в і дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги у м.Рівне». У проекті рішення, який оприлюднили є три пункти, які ніби то мають зупинити зростання тарифів.

У проекті рішення, який планується винести на розгляд Рівненської міської ради йдеться:

1. Встановити мораторій (заборону) до 15 квітня 2017 року на введення в дію підвищення цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги, а саме: електричну енергію, природний газ, теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з гарячого водопостачання і водовідведення для населення у місті Рівне.

2. Заборонити нарахування по розрахунках з 01 липня 2016 року та стягнення з населення в м.Рівне пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги, зазначені в пункті 1 цього рішення.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Рівненської міської ради з питань міського господарства.

Однак чи от автори цього документу не знають законів, чи то свідомо йдуть на популізм і обдурення своїх виборців. Про те, що навіть в разі прийняття цього рішення, нічого не зміниться у платівках рівнян, пише на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» рівненський активіст і експерт у комунальних питаннях, Сергій Пінчук.

Справа у тому, що платіжки жителям Рівного і Рівненщини виставляють не у Рівненсьькій міській раді. Ціну на електроенергію, після затвердження її в НКРЕ в платідках вкаже ПАТ «Рівнеенерго», а от тарифи на газ виставлять у Пат «Рівнегаз». Так само як і «Рівнеоблводоканал», яке є обласним комунальним підприємством і не підпорядковується міській владі, надішле платіжки на воду. А теплопостачаючіф підприємства – на тепло. Навряд чи на території міста знайшлись поклади газу, щоб рівненські теплопостачаючі підприємства отримали газ за нижчою ціною ніж встановлені по Україні. А значить і платитимуть вони встановлену ціну. І знову ж таки, навряд чи влада міста буде/зможе компенсувати різницюю ціни, щоб залишити тарифи на минулорічному рівні.

Тоді навіщо весь цей цирк? У мене єдва припущення. Перше – депутати граються у звичайний політичний популізм. Не особливо думаючи, що ж буде тоді, коли рівняни таки отримають платіжки з новими тарифами. Друге – щоб убезпечити себе від наслідків соціального вибуху. Депутати, а особливо міський голова, добре пам'ятають власні відчуття, коли перед тобою стоїть озлоблений чоловік з автоматом. Пам'ятаєте Сашка Білого?

От у випадку чого, можна буде показати папірець і сказати: «а ми ж були протии». От тільки кому від того буде легше і кого це врятує?...

Коментарі

це не надія, а ще один "розводняк" тих самих бідних людей. Депутати вчергове пообіцяють те, чого не можуть виконати і не виконають

Може для когось це і популізм. А для бідних людей - це єдина надія дожити до наступного року...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.