Як і на кого працюють громадські приймальні нардепів на Рівненщині?

Однією з форм роботи парламентських партій в Україні має бути функціонування партійних громадських приймалень, які повинні відкриваються політичними силами в регіонах для більш ефективної комунікації з своїми виборцями та прихильниками. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала роботу громадських приймалень парламентських партій у Рівненській області у відповідності до спеціально розробленої методології.

Загалом на Рівненщині функціонує понад 20 громадських приймалень 5 з 6 парламентських партій – БПП “Солідарність”, “Народний Фронт”, Об’єднання “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка та ВО“ Батьківщина”. Громадські приймальні «Опозиційного блоку» в Рівненській області наразі взагалі відсутні.

Найбільш розгалужену в області мережу громадських приймалень політичних партій має ВО “Батьківщина” – 7 та БПП “Солідарність” – 6, натомість “Народний Фронт” має лише одну діючу приймальню. Об’єднання “Самопоміч” має 4 громадські приймальні, Радикальна партія – 3.

Критерії для складання рейтингу приймалень

Методологія дослідження приймалень парламентських партій включає 7 індикаторів. За кожен індикатор (критерій), якому відповідає приймальня нараховувалося від 0 до 3 балів, де оцінка “3” відповідала високій наближеності до стандарту. При цьому, всім індикаторам присвоювався ваговий коефіцієнт відповідно до його важливості. Так, ваговий коефіцієнт становив від 0,2 до 1 балів, де коефіцієнт “1” вважався як найбільш важливий, “0,2” – найменш важливий. Остаточна оцінка (O) для кожного індикатору розраховувалася за формулою O = Бал*К, де Бал – величина фактичного балу по питанню, К – ваговий коефіцієнт питання.

Критерії та бали:

Наявність контактного телефону приймальні (мобільний та стаціонарний номери – 2 бали; один номер телефону – 1 бал, немає номеру або непрацюючий номер – 0 балів).

Відповідність фактичної адреси приймальні партії з інформацією, яка міститься на сайті партії (Співпадає – 2 бали; не співпадає – 1 бал, інформація на сайті відсутня – 0 балів).

Зручність розташування партійної приймальні (Зручне розташування (знаходиться в центрі міста, поряд ходить громадський транспорт) – 3 бали; не дуже зручне розташування (знаходиться не в центрі, але поряд ходить громадський транспорт) – 2 бали; не зручне розташування (не в центрі, громадський транспорт поряд ходить не часто) – 1 бал).

Зручність розташування партійної приймальні для людей з інвалідністю (Люди з інвалідністю можуть безперешкодно та самостійно потрапити до приймальні – наявний пандус, кнопка виклику працівника, приймальня знаходиться на першому поверсі, а якщо вище, то є ліфт, яким можна скористатися. Максимально забезпечено – 3 бали; частково – 1,5; не забезпечено – 0).

Режим роботи приймальні та об’єм послуг, які надають в приймальні (Працює щодня за визначеним графіком, є можливість подати звернення та отримати консультацію – 3 бали; працює у визначені дні тижня, є можливість подати звернення та отримати консультацію - 2 бали; працює за попереднім записом, є можливість подати звернення та отримати консультацію – 1 бал).

Наявність вивіски партійної приймальні на вході до приміщення, де вона знаходиться (вивіска наявна– 1 бал, вивіска відсутня – 0 балів).

Наявність розкладу прийому громадян (Розклад наявний – 1 бал, розклад відсутній – 0 балів).

Вагові коефіцієнти:

Наявність контактного телефону приймальні – 0,3.

Відповідність фактичної адреси приймальні партії з інформацією, яка міститься на сайті партії – 0.2.

Зручність розташування партійної приймальні – 1.

Зручність розташування партійної приймальні для людей з особливими потребами – 1.

Режим роботи та об’єм послуг, які надають в приймальні – 1.

Наявність вивіски партійної приймальні на вході до приміщення, де вона знаходиться – 0,6.

Наявність розкладу прийому громадян – 0,6.

Рейтинг приймалень

Відповідно до результатів дослідження найвищий результат отримала приймальня партії БПП “Солідарність” (9,9 балів) та приймальні ВО “Батьківщина” – у м. Дубровиця (9,7 балів) та у м. Здолбунів (9,5 балів). Найнижчі показники мають громадські приймальні БПП “Солідарність” у смт. Рокитне (4,6 балів) та приймальні Радикальної партії Олега Ляшка у Костополі (5,4 балів) та у Рівному (5,8 балів).

Максимально можлива оцінка, яка могла отримати партійна приймальня – 11,2 бали.

Моніторинг роботи партійних приймалень показав, що інформація про їх роботу на офіційних сайтах партій досить часто є застарілою, зокрема вказані адреси та телефони не відповідають дійсності, що створює незручність для виборця у пошуку приймальні та позбавляє можливості зв’язатися з представниками партії.

Деякі партії вказують лише стаціонарні телефони, що створює незручність для виборців, які телефонують з мобільних номерів. Також часто відсутній графік роботи партійної приймальні, що унеможливлює чітке планування візиту до приймальні.

Щодо розташування приймалень, то більшість з них розташовані у місцях, до яких зручно дійти або доїхати. Водночас, приміщення, де знаходяться партійні приймальні майже не облаштовані зручностями для людей з інвалідністю, зокрема відсутні пандуси, ліфти та спеціальні кнопки виклику працівників, які допомогли б людині дістатися до приймальні.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.