Міноборони віддасть Тараканівський форт Рівненській ОДА

Як повідомляв раніше сайт «ВСЕ», на офіційному сайті Рівненської облради було зареєстровано петицію, з вимогою до депутатів обласної ради врятувати Тараканівський форт. Історична пам’ятка досі знаходиться на балансі Міністерства оборони України, хоча вже десятиліттями не використовується військовими. Під дією природи та часу фортифікаційна споруда руйнується загрожуючи зникнути з історичного обличчя Рівненщини. Але схоже ця унікальна споруда може отримати шанс на порятунок.

Як повідомили у Рівненські обласній державній адміністрації, днями було отримано лист від Міністерства оборони, в якому те повідомляє, що використовувати Тараканівський форт на Дубенщині військові не будуть. Втім готові споруду передати на баланс місцевої влади для туристичних цілей.

— Прогнозувати, наскільки розтягнеться процедура передачі, поки не можемо,  — коментує речник ОДА Сергій Мініч. — Сподіваємося, що швидко. Обласна рада має проголосувати за те, що готова прийняти об’єкт, тоді Кабмін підготує постанову про передачу. Потім потрібно буде форт визнати пам’яткою архітектури і долучити його до історико-культурного заповіднику «Дубенський замок». Після цього можна шукати інвесторів та виділяти кошти на реконструкцію.

Як повідомляє інтернет-сайт «Рівне Вечірнє», досі з Міністерства оборони в область присилали лише відписки, що форт військовим таки потрібен. У травні Олексій Муляренко, якого тоді тільки поставили на посаду голови ОДА, вкотре від області попросив міністра оборони Степана Полторака віддати форт.

Бо без офіційної передачі вкласти кошти з місцевих бюджетів у його реконструкцію чи бодай утримання не могли.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.