У Рівному права видаватимуть по-новому

Ще наприкінці червня в Києві Міністерство внутрішніх справ презентувало нову реформу – запуск сервісних центрів МВС України, які надаватимуть платні та безоплатні послуги, віднесені до компетенції відомства.

Пріоритетом реформи стане спрощення адміністративних послуг та їх децентралізація, кваліфіковані кадри, дружній сервіс і клієнтоорієнтованість, а також впровадження сучасних технологій. В подальшому це мінімізує корупційні ризики та викорінить посередництво. А клієнт зможе отримати необхідні послуги за простим та зрозумілим алгоритмом або скористатися допомогою компетентного консультанта. За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, «генеральне прибирання» триває вже півроку. За цей час були ліквідовані пострадянські корумповані МРЕВ, проведено детальний внутрішній аудит та розроблено нову стратегію розвитку сервісних центрів. Серед основних функцій та послуг сервісних центрів – видача та обмін посвідчень водія, реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, видача та зберігання номерних знаків, а також оформлення дозволу на перевезення небезпечних вантажів. Крім цього, на базі сервісного центру можна буде скласти іспит для отримання права керування транспортними засобами та отримати довідку про несудимість.

Забезпечувати якісну роботу сервісних центрів будуть висококваліфіковані та мотивовані працівники. З цією метою була розроблена система підготовки нових кадрів та запроваджена конкурсна система на заміщення вакантних посад у сервісних центрах. Перший конкурсний відбір за новою системою вже відбувся в Рівненській області і тривав впродовж 4 днів з 29 червня по 2 липня. За останні кілька місяців Головним сервісним центром МВС вдалося запровадити низку послуг. На офіційному сайті ГСЦ можна отримати витяг з Єдиного державного реєстру МВС про володіння транспортними засобами, який дозволяє побачити інформацію щодо зареєстрованих транспортних засобів фізичних та юридичних осіб.

Також для того, щоб мінімізувати корупцію та зробити діяльність ГСЦ МВС прозорішою, запроваджена можливість спостерігати за роботою сервісних центрів у режимі реального часу. Цей онлайн-сервіс працює на офіційному сайті ГСЦ МВС, а для перегляду потрібно обрати лише номер центру в регіоні або його поштову адресу. Невдовзі відбудуться зміни у площині екзаменаційної системи для отримання посвідчення водія: чітке розмежування теоретичних питань залежно від категорії, встановлення системи відеофіксації в навчальних машинах під час практичної перевірки знань. Восени розпочнуть свою роботу мобільні сервісні центри МВС, які будуть за графіком виїжджати до віддалених населених пунктів, де відсутні стаціонарні сервісні центри. У рамках реформи також заплановано значно розширити перелік послуг, які можна отримати онлайн. Перший територіальний сервісний центр нового зразка з’явиться у Києві 12 липня. Це стане ще одним кроком наближення реформи до громадян. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.