Рівнянам презентують, що собою являє паліативна та хоспісна допомоги

Нині у Рівному проходить науково-практичний семінар, щодо проблем хоспісної та паліативної допомоги. Організатори зазначають, що “вперше про це говориться так голосно”.

“Основна проблема полягає в тому, що раніше про це в суспільстві не говрили”, - розповідає голова правління “Української ліги розвитку паліативної та хоспісної допомги” Василь Князевич. Сьогодні це питання потребує вирішення по всій Україні. На Ріівненщині планується створити 3 госпітальних округів у Дубному, Сарнах та Рівному. Власне у м. Дубно експерементальний хоспіс уже створено. Вирішується, де будуть влаштовані хоспіси у Сарнах та Рівному.

Громадські рухи, волонтери, активно допомагають у цьому. Проте чинне законодавство зовсім не сприяє цьому, а скоріше навпаки. Лише у 2011 році законодавчо було визначено, що існує такий вид допомоги. Проте, нині не можливо створити виїздні бригади при звичайних лікарнях ( законодавство це забороняє), також не має чіткого визначення, що являє собою паліативна та хоспісна допомоги.

Організатори також зазначили, що мають надію на допомгу західних партнерів. Зокрема представники з Бельгії, відвідували заклади, визнали їх підходящими. На кінець серпня очікують на приїзд донорів, а у жовтні наші лікарі поїдуть у Бельгію на навчання та ознайомляться з досвідом західних представників.

Нині не має чіткої схеми, як має розвиватись цей вид допомоги в Україні та на Рівненщині зокрема. Розглядається можливість створення хоспісу на базі Другої міської лікарні, ще більше складностей виникає при обговорені наданні дитячої паліативної допоги.

Аби громадськість краще розуміла, що являє сообою цей вид допомоги і у чому складність, власне і проводиться конференція. Крім того, присутнім демонструють фільм, який висвітлює дану проблематику.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.