У Рівному оголосили рейтинг комунальних підприємств

У Рівному презентували рейтинг публічності комунальних підприємств. Упродовж червня-липня 2016 року у восьми обласних центрах Західної України громадські активісти та експерти, на основі 20 індикаторів, провели дослідження публічності комунальних підприємств.

Шляхом запитів на інформацію та пошуку відомостей у мережі інтернет учасники проекту збирали інформацію про діяльність комунальних підприємств восьми обласних центрів та склали рейтинг від найбільш закритих до найбільш публічних комунальних підприємств.

Максимальна кількість балів, яку могли набрати комунальні підприємства становить 40. Проте жодне з 13 комунального підприємство яке досліджувались не набрало й половини.

За результатами дослідження у Рівному найбільшу кількість балів набрали такі КП:

1. Комунальне автотранспортне підприємство – 17 балів

2. Рівнеелектроавтотранс 15 балів          

Проте, найменше балів отримали цілий ряд – більшість КП, які було опрацьовано в рейтингу:

ЖКП «Західне», ЖКП «Покровське», ЖКП «Галицьке», ЖКП «Перспективне», ЖКП «Сонячне», КП «Рівнетранспорт» - 8 балів, КП «Графос»– 3.

Лише 2 комунальні підприємства мають свій офіційний веб-сайт. А публічний конкурс на заміщення вакантних посад не проводило жодне комунальне підприємство. Жодне КП не оприлюднило Декларацію керівника, але 12 надали копію Декларації керівника на запит на інформацію. При жодному комунальному підприємству не утворено наглядову раду.

«Зараз досить гострою є тарифна проблематика і мешканців міста, у першу чергу, цікавить перелік послуг, які надають комунальні підприємства, система тарифоутворення, проте, така інформація про рівненські КП майже відсутня» - підсумував Володимир Зиль.

За результатами дослідження громадські активісти та експерти підготували та надіслали міському голові і головам депутатських фракцій проект рішення міської ради «Порядок інформування про діяльність комунальних підприємств». Його мета визначити перелік інформації яку на веб-сайті ради зобов’язані публікувати всі комунальні підприємства.

Як зазначив, голова ГО «Центр суспільних дій» СІВІТАС», координатор проекту «Публічність комунальних підприємств обласних центрів Західної України, як засіб протидії корупції», Володимир Зиль: «Тепер від волі міського голови та депутатів залежить чи будуть комунальні підприємства міста, які надають життєво важливі послуги громадянам по справжньому публічні. Ми пропонуємо, якщо є якісь пропозиції чи зауваження, спільно з представниками всіх депутатських фракцій, доопрацювати Порядок, та внести на найближчу сесію міської ради».

За словами громадських активістів вже наступного тижня відбудеться круглий стіл з обговорення проекту рішення, куди запрошують усіх зацікавлених депутатів міської ради.

Матеріал підготовлено ГО «Центр суспільних дій «СІВІТАС» в рамках проекту «Публічність комунальних підприємств обласних центрів Західної України, як засіб протидії корупції» за підтримки Transperency International Україна в рамках Open Government Partnership у партнерстві з Центром політичних студій та аналітики, Інститутом Політичної Освіти та Українським незалежним центром політичних досліджень.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.