В РНБО розповіли коли введуть "воєнний стан"

Воєнний стан можна запровадити лише у випадку загрози суверенітету України чи загострення ситуації в якомусь регіоні, зокрема на сході країни. Про це повідомляє інтернет-сайт «Українська правда» з посиланням на слова секретаря Ради національної безпеки й оборони України Олександра Турчинова.

"Воєнний стан не може вводитися за бажанням політиків… Воєнний стан може вводитися виключно виходячи з загроз безпеці країни. У випадку загроз нашому суверенітету, безпеки в цілому країні, у першу чергу військових загроз – безумовно, повинен бути введений військовий стан, відповідно до Конституції", – заявив він.

"Не тоді, коли хтось бажає чи до якоїсь дати, а виключно виходячи з безпеки чи небезпеки для нашої країни", – наголосив Турчинов.

За його словами, зараз "багато спекуляцій" щодо цього питання.

Крім того, Турчинов наголосив, що мобілізація поки не планується, але можлива в разі загострення ситуації.

"Зменшується кількість мобілізованих, збільшується контракт. Коли ситуація хоча б не матиме значного погіршення, навіть у тих умовах постійних обстрілів і провокацій, в якій знаходимося сьогодні ми, ми можемо протримати нашу армію без додаткової мобілізації. І це уже серйозний крок вперед", – сказав він.

"Так, черг сьогодні у військкоматах нема. Але ми сьогодні маємо системне збільшення контрактної складової. І у випадку збереження цієї тенденції – у другому півріччі ми також не плануємо проводити мобілізацію", – констатував секретар РНБО.

Він зазначив: "Так, призов буде. І ми повинні готувати нашу молодь, яка повинна збільшувати наш резерв, особливо резерв першої черги – куди людина потрапляє, пройшовши службу".

"Буде загострення ситуації, збільшиться небезпека на сході або в будь-якій точці нашої країни – ми готові запустити проект мобілізація негайно. Сьогодні, за наявних тенденцій, ми можемо збільшувати складову контрактників – і до кінця поточного року повністю звільнити кількість мобілізованих на сьогодні", – наголосив Турчинов.

Коментарі

всім добре зрозуміло що воєнний стан введуть на передодні виборів. Вже зараз рейтинги правлячої партії БПП бють всі антирейтинги і мабуть вже на останньому місці, в той же час невпинно ростуть рейтинги Опозиційного Блоку та інших партій (як не сумно це визнавати Юлі та Ляшка). Порошенко не збирається залишати пост президента, на відміну від бандюка Януковича, Порох - барига. Тому очікую що на передодні виборів він домовиться з сепарами, активізують бойові дії, в підконтрольних ЗМІ роздують істерію, покажуть страхи і під цей шумок введе військовий стан - на невизначений термін. У планах влади щоб цей конфлікт не ззакінчувався ніколи, будууть ставити міфічні ціли - коли поврнемо Крим тоді відмінимо військовий стан. І країна замість того щоб будувати нормальну економіку буде жити у такому військовому хаосі. Розумні і працьовиті втікатимуть закордон, алкаші та ледарі в АТО, а влада паразитуватиме на корупції. Народ вже не повстане, і нових Майданів не буде. Бо Майдан відразу проголосять спецоперацією Кремл. Люди, ми в диктатурі! Таке майбутнє України.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.