Мінюст України просить Росію видати рівненського політв'язня

Міністерство юстиції України направило колегам з Росії запит для з'ясування причин відсутності відповіді російської сторони на запит про екстрадицію ув’язнених українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка. Про це повідомляє інтернет-сайт "Українська правда" з посиланням на слова першого заступника міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

"Від нас уже пішов повторний запит для того, щоб дізнатися, чому російська сторона не відповідає (на перший запит про екстрадицію)", - сказала вона в ефірі 112 каналу в понеділок.

Севостьянова зазначила, що всього Росії щодо екстрадиції українських політв'язнів було направлено близько десяти запитів.

"На сьогоднішній день близько 10 (запитів). Ми і по Савченко починали цей процес, але, на щастя, процедура відбувалася на дипломатичному рівні, за участю президента, це вирішило питання швидше. Тому що РФ вибірково підходить до того, які норми виконувати" , - сказала вона.

"Процес триває, коли ми будемо розуміти, що ми близькі до повернення цих людей, будемо сподіватися на те, що це буде скоро. Поки можемо лише сподіватися на взаємний діалог, і це скоріше політико-правовий механізм, ніж Конвенція з повернення для відбування покарання", - зазначила перший заступник міністра.

Як відомо, 19 травня 2016 року суд присяжних в Грозному (РФ) визнав винними громадян України Миколи Карпюка і Клиха.

За версією російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО і в кінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

За даними російського слідства, вони брали участь в боях з російськими військами в Грозному, зокрема в боях в районі площі "Хвилинка" і біля Президентського палацу.

3 серпня заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов повідомив, що Міністерство юстиції РФ досі не надало Мін'юсту України документи у справі Клиха.

"Ще в червні 2016 року ми звернулися до Міністерства юстиції РФ з проханням надати документи у справі Клиха для вивчення. На жаль, відповіді наразі не отримали", - написав він на своїй сторінці в Фейсбуці в середу.

Пєтухов також повідомив, що Мін'юст отримав лист від Клиха, і виклав фотокопію звернення на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. У цьому листі засуджений просить за можливості передати в СІЗО-1 в Грозному телевізор.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.