Непублічні КП Рівного хочуть зробити відкритішими

Вчора 12.08. відбувся круглий стіл на тему «Чи стануть комунальні підприємства публічними?».

Тижнем раніше представники ГО «ЦЕНТР СУСПІЛЬНИХ ДІЙ»СІВІТАС» вже презентували Рейтинг публічності комунальних підприємств Рівного на основі 20 індикаторів, який продемонстрував, що жодне з міських КП не отримало й половини з максимальних 40 балів. Аналогічні моніторинги були проведені ще у 7 обласних центрах Західної України, проте, результати досліджень співпадають: «непублічність» – «діагноз» підприємств, які належать міським громадам.


За результатами дослідження громадські активісти та експерти підготували та надіслали міському голові і головам депутатських фракцій проект рішення міської ради «Про затвердження Порядку інформування про діяльність комунальних підприємств та Переліку інформації про діяльність комунальних підприємств,яка підлягає обов’язковому розміщенню на офіційному веб-сайті Рівненської міської ради в мережі інтернет». Його мета – визначити перелік інформації, яку на веб-сайті міської ради зобов’язані публікувати всі комунальні підприємства.
Не очікуючи відповіді міської влади та депутатів, вже цього тижня громадські активісти зібрали круглий стіл, аби обговорити пункти проекту рішення. В ході обговорення депутати Рівнеради надали пропозиції щодо таких питань як назва проекту рішення, відповідальність, контроль за його виконанням та багато інших.
Як зазначив, голова ГО «Центр суспільних дій» СІВІТАС», координатор проекту «Публічність комунальних підприємств обласних центрів Західної України, як засіб протидії корупції», Володимир Зиль:

 «Моніторинг, який ми провели доводить наявність проблем з публічністю комунальних підприємств Рівного. Разом з тим, нещодавно набрав чинності Закон України №1405 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності», який зобов’язує комунальні підприємства надавати основну інформацію про власну діяльність для громадськості. Проект рішення Рівнеради, який розроблений нами, спільно з представниками депутатських фракцій, повторює норми Закону щодо публічності, отже, цей нормативно-правовий акт покликаний фактично допомогти міськраді та виконавчому комітету втілити новації національного законодавства».

За словами громадських активістів вже наступного тижня проект рішення буде скориговано за пропозиціями депутатів, фракцій, експертів, представників виконавчого комітету та направлено для розгляду в міську раду, де після 20 робочих днів опублікування та обговорення в депутатських комісіях з його долею визначатимуться усі депутати Рівнеради в сесійній залі.

Матеріал підготовлено ГО «Центр суспільних дій «СІВІТАС» в рамках проекту «Публічність комунальних підприємств обласних центрів Західної України, як засіб протидії корупції» за підтримки Transpаrency International Україна в рамках Open Government Partnership у партнерстві з Центром політичних студій та аналітики, Інститутом Політичної Освіти та Українським незалежним центром політичних досліджень.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.