Рівненщина: у воді перевищено вміст нітратів

Перевищення нітратів фахівці виявили в 79 (34%) криницях Рівненщини. Найгірша ситуація у Березнівському, Костопільському, Рівненському та Рокитнівському районах. Про це повідомляє агенція новин «Рівне Інформаційне» з посиланням на Державну санітарно-епідеміологічну службу України.

Рівненським обласним лабораторним центром проведено 232 дослідження проб води з колодязів та каптажів, з яких у 79 (що становить 34%) було виявлено перевищення вмісту нітратів. Найгірша ситуація спостерігається у Березнівському, Костопільському, Рівненському та Рокитнівському районах, де практично кожна друга проба мала надлишковий вміст нітратів.

Основними причинами забруднення питної води колодязів нітратами є, зокрема, миття транспорту, будівництво септиків, влаштовування водоймища для водоплавної птиці у 50 м зоні навколо колодязя, близькістю сільськогосподарських полів, з яких змиваються добрива, що в подальшому потрапляють в ґрунтові води, а звідти в колодязі. За таких обставин не зайвою буде своєчасна дезінфекція колодязя навесні та восени.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.