Освітяни Рівненщини зібралися на Серпневій конференції

Розвиток освітньої галузі упродовж 2015-16 навчального року та перспективи на наступний проаналізувати освітяни області під час щорічної Серпневої конференції.

«Минулий навчальний рік був роком змін у системі освіти України в цілому і області, зокрема. Перед нами постало завдання створення об’єднаних територіальних громад та налагодження в них системи управління освітою. Це і рік оптимізації освітньої мережі шляхом надання фінансової підтримки опорним школам», - зазначила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Відтак, на початок 2015-2016 навчального року мережа загальноосвітніх навчальних закладів налічувала 672 школи (675 у попередньому навчальному році).

Пріоритетним завданням для освітян області було створення додаткових місць в дитячих садочках. Минулого навчального року їх з’явилась майже тисяча.

«Ці місця не забезпечують стовідсоткову потребу для наших дошкільнят. Приміром, в Рівному черга в дитячі садочки 1015 дітей, Рокитнівському районі-855, Рівненському районі - 724. Ми раді допомогти інформаційно тим, хто хотів би відкрити приватний дошкільний заклад. Однак, він повинен відповідати усім вимогам та стандартам МОН. Поки такого в нашій області немає», - розповів начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Торкнулись освітяни й проблем у закладах професійно-технічної освіти області. Перш за все – це їх фінансування.

« З 1 січня 2016 року передано видатки на підготовку робітничих кадрів на фінансування з місцевих бюджетів. Так 14 ПТНЗ фінансуються з обласного бюджету; 5 з бюджету м. Рівне, 1 бюджет м.Дубно, 1 бюджет Острога. Такі зміни призвели до того, що не усі бюджети змогли забезпечити  необхідне фінансування цим закладам. Однак, нині ситуація стабілізувалась», - наголосив Григорій Таргонський.

Ще освітяни проаналізували стан під’єднання навчальних закладів до Інтернету, забезпечення підручниками шкіл краю та ситуацію в системі позашкільної освіти.

Про те, де і на кого планують вчитись у вищих навчальних закладах наші випускники пообіцяли розповісти згодом – під час підсумків Вступної кампанії 2016 року.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.