В Рівному відкували «Металеве серце України»

До святкувань з нагоди Дня міста Рівного було проведено п’ятий фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце України», який проходив у парку Молоді  з 27 по 28 серпня. На урочистості фестивалю запросили Міського голову Рівного Володимира Хомка. Про це повідомляє прес-центр Рівненської міської ради

Крім майстрів з всієї України на фестиваль приїхали й ковалі з інших країн. Темою фестивалю були риби, які стануть прикрасою центральної композиції "Мова риб" авторства Артема Вольського та Романа Велігурського. Як розповіла організатор фестивалю Ніна Крока, цьогоріч, фестиваль буде п'ятим, ювілейним, а тому і нова фігура буде дещо незвичною, адже ковалі поєднають два матеріали - залізо та базальт.

 — Нехай всі ми почуваємося в своїй країні затишно та безпечно, як риби у воді. Настав час робити, а не говорити — ось, що символізує ця скульптура,  — каже організатор фестивалю Ніна Крока. — Кожного року у Рівному збираємо все більше учасників з багатьох областей, є навіть ті, хто попри все приїхав до нас з тимчасово окупованих територій. А усіх ковалів, які не змогли приїхати, бо загинули у АТО, згадаємо хвилиною мовчання. Сьогодні нагороди за них отримають члени їхніх родин.

Заодно ковалі демонструють привезені з собою роботи — на конкурс оригінальних скульптур-світильників.

Зокрема, на фестивалі кували металеві маки, щоб на початку вересня передати їх до бельгійського міста Іпр, де вперше в історії людства було застосовано отруйний газ іприт. Понад дві тисячі квітів з різних країн утворять одне "Макове поле" — у пам'ять про усіх жертв війни.

 Спробувати свої сили ковалі запропонували і міському голові Рівного Володимиру Хомку.

На урочистому закритті фестивалю «Металеве серце України» до слова запросили міського голову Володимира Хомка: - Напевно, таке відчуття і у вас, як і в мене, трошки сумно тому, що завершився фестиваль, завершується літо, але, кожний кінець - це початок чогось нового, тому, шановні ковалі та гості, я від щирого серця дякую за те, що ви були цього року, та від щирого серця запрошую взяти участь в наступному році, в наступному фестивалі.

Організатори фестивалю відзначили міського голову Рівного Володимира Хомка відзнакою, за активну участь в організації.

Найближчим часом міська влада вирішить в якому саме місці встановити новий витвір ковалів, який стане новою окрасою Рівного.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.