Поліція Рівненщини саботує розслідування торгівлі людьми екс-митником Вавровським?

У Головному управлінні Нацполіції Рівненської області уже декілька років припадає пилом кримінальне провадження №12013190020000101 про торгівлю людьми, у якій замішаний колишній начальник Рівненської митниці Олег Вавровський. Цікаво, що у попередні роки слідчими було пророблено чималу роботу - однак справу й досі не доведено до логічного кінця, повідомляє сайт UINP.

Кримінальну справу №20/06-12 (після введення нового Кримінального кодекса Украіни - №12013190020000101) порушувало іще Слідче управління УМВС у Рівненській області у 2012 році за фактом торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.149 КК України. Того ж року під час розслідування було встановлено, що у Рівному декілька посередників підшуковували молодих жінок (від 18 до 30 років) для переправлення на територію Кіпру.

За класикою жанру жінкам розповідали, що за кородоном вони працюватимуть у масажному салоні. Ним володіла рівнянка Інна Христодулу, яка одружилася із кіпріотом. Посередники, серед яких був і Олег Вавровський, забезпечували переправлення до Кіпру - виготовляли документи, купували квитки, бронювали номери у готелях і т.д. Таким чином жертви одразу потраляли у боргову залежність. За посередницькі послуги Христодулу платила 200 євро за кожну переправлену жінку.

За інформацією з Інтерполу Республіки Кіпр у місті Нікосія поліція виявила двох рівнянок: 32-річну В.О. та 24-річну С.Ю., які були змушені надавати сексуальні послуги. Слідством в Україні було встановлено, що виїхати до Кіпру жінкам допоміг саме Вавровський. Їм обіцяли роботу масажистками та прибиральницями, але вже на Кіпрі Христодолу залякуванням змушувалі їх сексуально задовільняти чоловіків у м. Нікосія та м. Ларнака.

Як уже було зазначено, слідчі зробили колосальний шмат роботи - встановили схему, усіх причетних до неї осіб; відбулися впізнання та очні ставки потерпілих, які прямо вказали на Вавровського... Однак, як це часто бувало в правоохоронних органах у ті часи, справу поклали в довгу шухляду. Звісно не за просто так - можна лише здогадуватися скільки Вавровському коштувала ця шухляда.

Уже минуло майже три роки з подій на Майдані. За цей час навіть слова "міліція" не стало, змінилося чимало начальників і прокурорів. Проте чомусь ніхто не поспішає лізти до стосу відкладених справ.

Хочемо нагадати слідчим-прокурорам, що справа про торгівлю людьми не має термінів давності. І покарання, передбачене ст.149 ч.2 Кримінального кодекса України, дуже суворе: "[...] караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.