Рівненська обласна рада приховує тексти важливих рішень

Рівненська обласна рада неналежним оновлює власний сайт. На офіційному сайті ради відсутні документи рішень ухвалених на останній сесії 5 квітня. В той же час тут взагалі відсутні проекти рішень сесії. Або їх неможливо знайти звичайному користувачу.

— Хочу звернутись до голови Рівненської обласної ради Юрія Кічатого. Наведіть нарешті лад з наповненням сайту ввіреної вам установи. А то він обійшовся виборцями у десятки тисяч гривень, а наповнюється невчасно, - пишу я у своєму блозі на сайті "ВСЕ"

У  2007 році обласна рада за розробку сайту витратила з бюджету 28 680 гривень. Ймовірно функціональність ресурсу недостатньо влаштовувала керівників депутатського корпусу,тому що вже в 2012 році сайт вирішили переробити. І витратили на це 40 тисяч гривень,  — такими були всновки березневого дослідження роботи сайтів органів влади у Рівному. 

А що маємо у підсумку? Оперативність оновлення сайту  бажає кращого. 5 березня відбулась чергова сесія ради. Але на сайті немає розміщених ні проектів рішень, ні самих вже ухвалених рішень. 

Питання - навіщо такий сайт? Я відверто незадовлений його роботою. Адже кілька місцяців тому журналістам перестали видавати на сесії проекти рішень з обмовкою, що вони є на сайті.  Якщо це з метою економії паперу - то добре. Але... не даєте папрові примірники - забезпечте хоча б наявність електронних варіантів на сайті. Чому усім присутнім доводиться стриймати формулювання рішень на слух. Чого тоді обласні депутати дивують, що журналісти можуть сплутати факти чи цифри? Дайте доступ до рішень, а не дорікайте.  А рішень немає. Це якщо зважити, що більшість матерілів про сесію пишуться одразу ж після сесії або в наступні кілька днів. 

Нагадаю, що вчасна публікація рішень та їх проектів обумовлена законом "Про доступ допублічної інформації", який також розміщений на сайті ради.  Зокрема цитую деякі його статі: 

   Стаття 15. Оприлюднення інформації розпорядниками

   2) нормативно-правові акти,  акти  індивідуальної  дії  (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень,  що  підлягають  обговоренню,  інформацію  про   нормативно-правові  

засади діяльності; 

  3. Проекти   нормативно-правових   актів,   рішень    органів  місцевого самоврядування,  розроблені відповідними розпорядниками,  оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих  днів  до  дати  їх  розгляду з метою прийняття. 

Крім того порядок публікації нормативних документів обумовлений і розпорядження голови обласної ради від 06 травня 2011 року  № 137: "Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Рівненській обласній раді".  Зокрема цитую: 

"Керівникам структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради в межах своїх повноважень для своєчасного оприлюднення надавати відділу аналітично-інформаційної роботи та контролю виконавчого апарату обласної ради електронні примірники інформації, визначеної статтею 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

Можливо ми, прості громадяни, не знаєм усіх тонкощів регламенту роботи облради, і запізніла публікація рішень - це нормально. Але нам, простим громадянам, здається, що чиновниками таким чином начхати на негативний імідж обласної ради. 

 

Це ми ще не зачепали тему он лайн трансляці сесії, відсутності Wi-Fі інтернету в сесійні залі. Байдуже на  джерела постійного струму чи столи. Не потрібні вони. Ми вже  наловчились з нетбуками та плашетами писати на колінах. Ні, не треба нам конференц-залів за 100 тисяч гривень та всіх інших благ. Не тратьте дарма кошти  - забезпечте хоча б оперативну публікацію рішень. 

Варто зауважити, що на сайті Рівненської міський ради теж практично неможливо знайти рішення сесії, яка відбулась 2 квітня. Але там принаймні акредитованим журналістам досі дають паперові копії проектів рішень. Так й самі проекти доступні на сайті

Шановні голови рад та депутати, подумайте про ефективність висвітлення вашої діяльності таким чином...  Робили як краще, а вийшло як завжди?

Сайт "Все" готовий опублікувати точку зору та офіційну позицію обласної ради з приводу цієї проблеми.

Коментарі

Щиро дякую за статтю, нарешті хоч хтось про це написав. Сором!!! А як же Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року N 2939-VI?

Прикиньте це обласна рада приховує прийняті свої рішення, а що робиться в радах нижчого рівня, хоча не дивно як потім появляються різні заправки на Соборній, Б. куті, чи ще щось, бо депутати голосують за одне, а в рішенні потім зовсім інше. Але не має чому дивуватись, адже всі дивляться на Верховну Раду, де кожний день порушуються закони і паплюжаться наші права.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.