Вибори на Рівненщині: робота - проти роз3,14здяйства

Фразу винесену в заголовок, мені в ніч виборів, коли вже фактично були відомі імена переможців, написав мій колега. Це була відповідь на моє питання: «Яка причина того, що опозиція в західноукраїнській області програє владі 4 з 5 округів?». Але важливіші питання: «Чи зроблять висновки і хто нестиме за це відповідальність?».

 

Крики про «тотальні фальсифікації» - це не більше ніж політичні заяви. Вочевидь були якісь порушення, використання адмінресурсу і інші виборчі «шалості». Але 21 квітня 2013 року опозиція на Рівненщині отримала гучного ляпаса. Тепер по порядку.

ОО «Батьківщина»: вибір кандидатів. На Костопільському і Гощанському округах кандидатами були виставлені люди народних депутатів від «Батьківщини» Миколи Кучерука та Юрія Вознюка. Результат: помічник нардепа Кучерука Андрій Лендел - програв регіоналу в Костополі, помічник нардепа Вознюка Роман Денисюк – програв в Гощі.

Чим керувались ті, хто приймав рішення виставляючи по Гощанському округу рівненського молодого підприємця і політика Романа Денисюка? Чому не знайшли кандидатури в місцевих осередках опозиції? Хто прийняв це рішення? Хто нестиме за нього відповідальність?

Те саме стосується й Костопільщини, де виставили абсолютно не розкрученого Андрія Лендела. Єдине, що на етапі передвиборчої компанії вдалося дізнатись про нього, так це те, що він працював в штабі Кучерука і зараз є його помічником. Хто приймав рішення? Хто відповідатиме за програш?

З Кузнецовськом ситуація дещо інша. Місто одного підприємства – АЕС. Тут завжди перемагав його директор. Хоча й це не може бути виправданням для політичної партії, яка позиціонується як основа опозиції.

На мою думку за програш трьох кандидатів в трьох обласних округах мають нести відповідальність обласне керівництво партії та нардепи, які лобіювали в кандидати своїх людей.

УДАР: недотягнули. Чи не єдиний округ де вибори були схожі на  вибори – це Демидівщина. Тут від початку розгорнулась запекла боротьба відразу між трьома кандидатами: Володимир Вінічук – влада, Анатолій Сидорук – опозиція, Роман Яворський – просто третій. Останній грав в  опозиційну риторику і вочевидь відтягнув голоси від УДАРівця. Однак Сидорук програв Вінічуку близько 250 голосів, а Яворський набрав трохи більше 300. Якщо навіть всі ці голоси доплюсувати до голосів кандидата від УДАРу – то перевага була б майже примарною в кілька голосів.

Анатолію Сидоруку не вистачило зовсім небагато. На цьому окрузі вдалось змобілізувати явку виборців в майже 60 відсотків. На фоні інших округів де вона становила 10-30 відсотків, це неабияка активність. Але перемогу це не принесло. Частина опозиційного електорату все ж таки до дільниць не дійшла і переміг провладний кандидат.

Голосування ногами. Влада переграла опозицію технічно. Від самого початку лунали думки про «непотрібність» цих виборів і «зайве витрачання» грошей. Тим самим збивали політичний ажіотаж. Все було чітко прораховано: скільки адмінресурсу зможуть змобілізувати і яка явка потрібна для того, щоб цей ресурс став вирішальним. Простіше кажучи: влада просто змогла довести свого виборця до дільниці, а опозиція понадіялась, що її виборець дійде сам. І це при тому, що значна частина людей просто не знали, що в неділю були вибори…

А влада і «Свобода» змогли (кожен по своєму) змобілізувати своїх виборців і забезпечити собі потрібний результат і перемогу. Їхні команди виявились більш підготовленими, прагматичними і холоднокровними. А це дуже важливо на виборах.

На мій погляд, опозиційним політикам пора вилазити зі своїх авто, перестати «віщати» до виборців з трибун. А, що називається, йти в народ і говорити, переконувати, слухати. Вже за два роки будуть президентські вибори і вочевидь вони будуть набагато важчими ніж ці довибори в облраду.

Сподіваюсь цей програш стане для опозиції холодним душем, який розбудить від «брендової» ейфорії. Потрібно робити висновки, в тому числі й кадрові, коригувати стратегію, налагоджувати системну роботу з людьми і готуватись… Політика, це серйозно, а не той ребус, який винесений в заголовку.

Коментарі

Терміново потрібна чистка старих кадрів Батьківщини ( всі танцювали під шансон Регіонів-продалися ,це вони завалили вибори..)
Вихід тільки один-тотальна безжалісна чистка від моральних уродів,..
Є керівництво Батьківщини?хлопці вперед,продажні сукі з Батьківщини-парт-квитки на стіл і пішов нахуй))))на вольні хліба до партії Регіонів,але там стукачів не люблять..

Та яка там заказуха, все тут правда. Хто такий Лендел у Костополі, круглий нуль, танцор - клікуха, і підлабузник. Тому і такий результат.

Читаючи коментарі ваші і вам подібних, то здається, що кожна стаття заказуха. Подумайте головою, ну не може бути заказухою кожна стаття) проти Хомка, Кульчинської - заказуха, діток мажорів,там, Берташів - заказуха, проти УДАРу в Демидівці - заказуха, Розвал в Свободі - заказуха, Тепер от Батьківщина - заказуха...
ааа...не згадав Зайчука і дитячі садочки. Там тоже заказуха)
аааа точно про мітинги опозиції, про Яценюка з Тягнибоком в Айріші заказуха)
А хто ж заказує?))) Берташ та Хомко опозицію і навпаки?

хоча доля правди всежтаки є...

стаття заказуха проти Батьківщини...

Батьківщина провалила вибори. Гнила організація і гниле її керівництво. В першу чергу винні Прокопчук, Кучерук та Вознюк.
Цікаво, яку роль на виборах виконували клієнти партії так званої "Української платформи "Собор"" Роман Коваль та Роман Яворський, рухівець Тишковець, костенківець Петро Поліщук?

Видалено через ненормативну лексику

от упирі регіонали)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.