Рівнянин, який випадково став антифашистом

18 травня у Києві відбувся мітинг опозиції «Вставай Україно!». Але цього дня це був не єдиний мітинг у столиці. Партія регіонів теж вирішила помітингувати цього ж дня проти фашизму під гаслом "У Європу – без фашистів". Про сенс обох заходів не писатиму. Вочевидь він у кожного свій. Але зараз не про це. Так вже сталось, що мені випала нагода побувати на одному з мітингів в якості учасника і побачити залаштункову частину мітингової вистави.

А запропонували мені поїхати в Київ «боротись» з фашизмом. Відразу скажу: я безпартійний і ставлення до Партії регіонів таке ж як і до опозиції -  нейтрально-відразне. Але пропустити нагоду побачити все на власні очі я змарнувати не міг.

З Рівного мала виїхати група скомплектована в основному з бюджетників. Мені випало їхати замість людини, в якої цього дня були більш важливі справи ніж перейматись фашизмом в столиці. Її місце на ідеологічному фронті зайняв я.

Заплатити окремо за участь у мітингу – не обіцяли. Інструктаж отримав по телефону, а потім й квитки на потяг та 60 гривень на «кишенькові витрати» пов’язані з антифашистською боротьбою. Їхали поїздом Ковель-Київ. Інші мітингуючі прибули автобусами. Їх було багато. Люди, які здебільшого працювали в бюджетних установах, з’їхались з усіх регіонів Українці до Києва «зупиняти фашизм».

На Київському вокзалі нас зустрів молодий хлопчина та привів на мітинг. Коротко пояснив як проїхати на метро, на якій зупинці вийти. І ніяких вказівок про те, що ми там мали робити не було. Керівник рівненської групи теж не рвався в бій і не намагався організувати нашу бойову одиницю. І нам просто віддали квитки на поїзд додому.

Вже о 8 годині ранку по вулиці Лаврській майоріли біло-блакитні прапори, початок мітингу чекали сотні людей. Збирались групами по 30-50 людей на чолі з так званим керівником, який зі списком в руках перевіряв всіх присутніх.

Близько 10-ї години мої соратники по боротьбі з Рівного зникли з поля зору. У військовий час, це б назвали дезертирством. Кожен вирішив провести час в Києві по своєму, в їх плани не входило добросовісно стояти на мітингу. А як же боротьба?

Загалом бойовий дух борців з фашизмом явно накульгував. Довелось бути свідком коли жіночка ходила зі списком в руках і намагалась перевірити хто є. Один чоловік з її групи почав відмовлятись від участі в «боротьбі» на що керівник групи пригрозила: «Уже сейчас я звоню начальству. Я же отвечаю за всех, по этому ты должен идти вместе с нами». Ще кілька хвилин суперечки на підвищених тонах і чоловік все ж здався та мовчки став у групу. Здавалось, що люди взагалі не розуміли для чого вони тут і за що вони мітингують.

Зателефонували керівнику групи та спитали що нам робити далі на що отримали відповідь: «Я не знаю, але ви почекайте трохи». Тим часом приходили нові і нові групи людей, які спокійно розгортали прапори та чекали що ж буде відбуватись далі.

Перекрили рух транспорту по вулицях Лаврської, Грушевського та площі Слави. О 10:30 почали йти колони студентів з плакатами та прапорами, які кричали антифашистські гасла. На вулиці Лаврській вони почали шикуватись в колони по 10-15 людей.

Об 11:00 колони рушили вперед. З лозунгами, біло-блакитними прапорами, транспарантами та піснею «Катюша» учасники мітингу з усієї України пішли до Європейської площі.

Кілька тисяч мітингуючих апатично йшли по вулиці, і здавалося б, їм байдуже на те під яким прапором і гаслом йти. Більше години тривав марш, і не було видно ні кінця ні краю синім прапорам. Натрапили на ще одну групу з Рівного, але тих з ким приїхав серед них не було.

Відстань від Києво-Печерської лаври до Європейської площі, колона біло-блакитних подолала за 2 години. На Європейській площі зі сцени почали лунати промови у виконанні Сергія Тігіпко та Вадима Колесніченко. Після них «антифашистів» розважали артисти: гурт «Брати Карамазови», Олена Вінницька та Джанго.

За словами міліції - участь у марші взяли 45 тисяч людей. Організатори нарахували приблизно стільки ж.

Моя випадкова участь в антифашистській боротьбі залишила по собі багато питань. Чи мітингом потрібно прямувати до Європи? Яка була ціль мітингу, яка ідея? Чи людям байдуже за що мітингувати? Чого досягли мітингуючі? Напевне це риторичні запитання. Але тепер я впевнений лише в тому, що поки люди несвідомо ходитимуть на подібні акції шлях до Європи ще довго буде для нас закритий. І ніякими гаслами та мітингами потрапити в Європейський Союз нам не вдасться.

Більше фото шукайте у ФОТОГАЛЕРЕЇ

Коментарі

Адмінресурс аднака. Юрію, то чисто в противагу було "ми тоже тіпа можем собрать толпу")

Респек і уважуха!+1

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.