УНП і НРУ на Рівненщині: Королюк не хоче Ніколіну

Ситуація із конфліктом між рівненським Народним рухом України і місцевою Українською народною партією нагадує те, як 100 років тому наречену насильно віддавали заміж за прийнятного для її батьків парубка. Тепер, схоже, подібна ситуація склалася в НРУ і УНП. На з’їзді в столиці керівництво двох партій вирішило об’єднатися в одну політичну силу, що геть не сподобалося деяким обласним організаціям, в тому числі й рівненським рухівцям. Відтак, спалахнув конфлікт.

Про об’єднання

На всеукраїнському об’єднавчому з’їзді Народного Руху України (НРУ) і Української народної партії (УНП) було прийнято рішення створити єдину партію - Українську народну партію “Рух”. За таке рішення проголосували 344 із 382 делегатів УНП і 233 із 392 присутніх на з’їзді представників НРУ. Лідером нової партії обрано голову НРУ Василя Куйбіду. Як повідомляється, голова УНП Юрій Костенко зняв свою кандидатуру зі списку претендентів. Першим заступником Куйбіди став в.о. глави УНП Іван Заєць. Також було обрано чотирьох заступників голови: ними стали Володимир Шовкошитний (УНП), Світлана Ніколіна (УНП), В’ячеслав Коваль (НРУ) і Віктор Лабазов (НРУ).

Зважаючи на чутки щодо незадоволення цим рішенням деяких партійних організацій, сайт чесних новин «ВСЕ» поцікавився думки очільника обласного НРУ Валентина Королюка та голови обласного УНП Світлани Ніколіної щодо об’єднання їхніх політичних сил. 

Позиція Валентина Королюка (НРУ)

- Делегати Рівненської обласної організації Народного Руху України, як і ряд інших крайових організацій, виступили проти об’єднання НРУ і УНП, адже у рухівців є чимало запитань, без відповідей на які годі сподіватися на рівноправне об’єднання.

Один із головних аргументів, який ми чули від категоричних прихильників об’єднання Народного Руху і Української народної партії, – це посилення демократичних сил. Але скажіть: як можна посилювати демократичні сили, у той же час руйнуючи їхню єдність? Найчастіше, коли ми висловлювали сумніви щодо вказаного процесу, нам опонували аргументами не «за» об’єднання, а «проти» Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Чи не в цьому полягає головна передумова нинішніх інтеграційних процесів? 

У той час, коли суспільство чекає об’єднання усіх політичних сил, які проти Януковича, Рух і УНП руйнують Об’єднану опозицію та створюють опозицію паралельну. Кому вона вигідна? Насамперед – владі, як би нас не переконували у протилежному апологети об’єднання. 

На минулих виборах Рух у складі Об’єднаної опозиції боровся з Януковичем, а Українська народна партія разом з Ющенком боролася проти нас. Тож об’єднавшись з УНП, ми тим самим ставимо себе поза рамки Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Не забуваймо, що значною мірою саме присутність Руху забезпечила перемогу в багатьох округах, бо виборці, голосуючи за Об’єднану опозицію, в тому числі голосували і за Рух. 

Чит. також Офіційна позиція РОО НРУ щодо об’єднання з УНП

Рух і Українська Народна Партія намагалися об’єднатися вже не раз, але безуспішно. Рухівців цікавить, чому саме зараз дві партії, які десятиліття не могли домовитись, раптом вирішують об’єднатися у такому пришвидшеному порядку? Що змінилося у позиції Української народної партії, яка нехтувала будь-якими домовленостями, коли справа заходила про конкретні інтеграційні процеси, а у квітні 2013 року раптом заявила про готовність навіть саморозпуститися, аби тільки увійти до лав Народного Руху? Чий сценарій виконується?

Переконаний, що рядові члени партії дадуть оцінку діям керівництва Руху, просто-напросто відмовляючись проходити перереєстрацію у новоствореній «двічі народній, двічі українській» партії з лаконічною назвою Народний Рух України («Українська народна партія «РУХ»). Мені боляче дивитись на процеси, які нині відбуваються в партії, якій я віддав п’ятнадцять років. Але я чесний перед собою, перед членами своєї організації, зрештою, перед виборцями, які віддали за мене голоси як представника Об’єднаної опозиції. Зустрічаючись з виборцями, я обіцяв, що буду виступати за консолідацію демократичних сил проти чинної влади. На цих позиціях залишаюся і надалі. Але коли на біле кажуть «чорне», тобто на розкол – «об’єднання», мовчати не можу.

Можна констатувати: легендарна партія Народний Рух України 19 травня руками розкольників та колабораціоністів припинила своє існування. Замість неї утворена «опозиція до опозиції», яка виконуватиме сценарії, написані у всім відомих кабінетах. 

Позиції Світлани Ніколіної (УНП)

Так сталося, що в силу різних оставин упродовж останніх 10 років в ,Україні відбувалося по суті нищення націонал-демократичного спектру політичних сил. У нас проходить лінія поділу політики між владою та опозицією, але цей поділ проходить не по ідеологічній площині.

Востаннє ідеологічне протистояння відбувалося у 2004 році під час Помаранчевої революції. Це були дві різні ідеології розвитку держави. Зараз ми цього не бачимо, нині розмилася націонал-демократія, практично зникла ідеологічна основа побудови держави, яка існувала на початку 90-х років. Тому об’єднання УНП і НРУ є першим кроком до об’єднання націонал-демократії, як такої.  

Також це об’єднання не є протиставленням діючій опозиції і більше того, на нашому з’їзді говорилося що слід налагоджувати взаємодію із парламентською опозицією. Водночас не слід забувати, що поза парламентом опинився величезний спектр ідеологічний проукраїнських політичних сил і громадських організацій, які можуть допомогти своєю діяльністю в розвитку української держави. 

На жаль, Рівненська крайова організація Народного руху України була активним противником цього об’єднання. Її  голова народний депутат Валентин Королюк останні кілька тижнів робив багато для того, аби це об’єднання не відбулося. Його позиція була відверто заявлена і на наших спільних засіданнях, і на окремих рухівських. Але з’їзд підтримав позицію об’єднання і розбудови націонал-демократичних сил.

Також хочу сказати, що у жодному разі це не слід сприймати як протистояння Королюка та Ніколіної. Мова не йде про особистості. Є речі куди важливіші за особисті сприйняття чи не сприйняття. Якщо голова обласної організації НРУ зможе переступити через власні упередження, то я з великим задоволенням подам йому руку.

Хоча, як мені здається, мова йде навіть не про упередженість стосовно Ніколіної. Королюк був обраний від об’єднаної опозиції і має певні зобов’язання перед політичною силою «Батьківщина», завдяки якій він став народним депутатом. Він відверто говорить про те, що об’єднання Народного руху бачить виключно із «Батьківщиною». 

Висновок

Висновки можна зробити різні. Але хто в праві стверджувати, що той чи інший буде єдиноправильним? А відтак, відштовхуючись від аргументів сторін висновки нехай кожен зробить сам.

Коментарі

Ці дві політичні організації вже пройшли свій історичний шлях розвитку і закономірно сходять з політичної сцени маючи при цьому майже нульові рейтинги. І оживляти ці організації, що вичерпали свої ресурси чи то шляхом об'єднання чи злиття означає займатися марнотою і дурисвітством. Від суми двох нулів не буде одиниці.
Цілком зрозуміло, що цей проект є проектом бандитської ПР. Видно саме це передчуває Королюк.
В сучасній Україні правий політичний спектр розшарпаний, роздріблений і безсилий. Тому часто на його поле заходить "Свобода" і навіть ліберальна "Батьківщина". Логічно, на правому полі мала б бути сильна права політична сила. Цю силу не створить об'єднання двох банкрутів. Треба йти іншим шляхом.
В противному разі, нова-стара Українська народна партія "РУХ" вже на найближчих виборах буде робити ту саму роботу що й УНП на виборах 2010 і 2012 роках.

Да-а-а, хороший лексикон і нинішніх УНПістів. І де вони його набралися? Мабуть, у тітушків та корилкевичів...

не захищаю ні однієї партії яка співпрацювала з владою, адже за 20р. незалежності в Україні не було ні однієї української народної влади. А саме головне це те що обідно що чи об єднають чи ні цієї влади не буде до сконвіку. недадуть антиукраїнські і антинародні сили цю владу вибрати.

Погоджуюсь на всі 100%. Процес об'єднання правих сил є актуальним питанням в теперішні важкі часи, а українська журналістика дійшла до рівня сільських пліток, їх не цікавить питання енергонезалежності, зростання економіки, соціальна сфера. Проте куди вставить морквину Яценюк Дурнєву, на чому літає Кличко, що пив у Рівному Тягнибок, це саме те що треба. Якшо немає про що писати краще не пишіть нічого.

я бачу ви хочете повsсити всых собак на УНП, не буду їх виправдовувати диму без вогню не буває, але всі інші теж співпрацюють з владою хтось більше хтось менше. Чи можливо ви назвете опозиційну партію яка ніколи не співпрацювала з владою. Хто це НУНС, Батьківщина, Свобода, Фронт змін, Удар, Собор, КУН, СПУ. Особисто я можу навести приклад по кожній з цих сил. Не чочу виправдовувати УНП, але дана політична сила пожертвувала власною назвою, лідером, амбіціями, можливо навіть і певною групою членів партії для того, щоб влитись в РУХ і почати процес об"єднання правих сил.

100% підтримую, а теперішні нащадки Чорноврла жалюгідні керманичі, до не давнього часу дійсно народної націоналістичної партії!

Рух себе знищив давно, ще як "спадщину" Чорновола почали дерибанити Костенко з Удовенком та рештою прихвостнів

Друзі, давайте не будемо обзиватися. Так, погоджуюсь, що УНП це об'єднання треба, щоб знищити Рух. Але такі обзиваловки не додають нікому балів.

мені всерівно,хто кращий хто гірший,якщо ти редіска,падла нехороший человєк,то це відразу падає на руки...конфлікт понімаєш...до сраки він.....Якщо Королюк хоче лишитися сам у полі воїн,то піде з Ніколіною,але Королюк на це не піде,бо втратить надійних друзів..УНП це продажна структура навіть вже не партія...там сидить в УНП сволоти більше ніж у сучок блох всієї України..УНП-це Ющенко,який повністю здав майдан Помаранчевий для мафії...таке забути ще літ 40 неможливо...предатєль,самозванець,та політичний зоофіл цей Ющенко та УНП з підпільним гадом Зайцем..та щей Ніколіна дура набита,плутовка недалекоглядна...мразі смердячі...

От і вилазять місцеві міжусобиці, які, як відомо завжди лише послаблювали, що княжу Русь, що гетьманську державу, що незалежну! Бо деякі "князьки" запхають булаву за пазуху і бачать себе великими гетьманами. То нічого, що булава дерев'яна і зроблена десь в застінках Кремля, але ж так хочеться "паруліть".
Раз через вас обох виникає проблема - геть обох!!!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.