У Рівному за «Народний дім» б’ються нардепи, мер та письменники

Скандал навколо «Народного дому в Рівному» став предметом скандалу на сесії Рівнеради. Після спроби чиновників виселити звідти спілку письменників, від бажання отримати кабінети відхрестились народні депутати та міський голова Рівного.

За словами очільника міста Володимира Хомка на місце в "Народному домі" претендують і  народні депутати від Рівного. "Свободівець" Олег Осуховський та "ударівець" Віталій Чугунніков звернулись до міської влади з проханням надати їм тут приміщення для громадських приймалень.

— За законом я маю забезпечити їх приміщенням для приймальні. Але місця в "Народному дому" нема. Хіба когось виселяти… Але кого і як?

Втім судячи з останніх новин – вихід пан Хомко все-таки знайшов. Чи принаймні переклав відповідальність на плечі депутатів.  Кілька днів  тому Спілка письменників отримала листа від начальника управління комунальної власності міськвиконкому Наталії Поліщук про достокове розірвання договору оренди приміщення і попрохання виселитися до 31 травня цього року. Ця новина письменників шокувала.

- Ще ніколи ніхто за часів незалежності не хотів так відкрито знищити спілку письменників. Адже позбавляти нас приміщення не можна. Ми працюємо, залучаємо молодь, а тут нас ні з того ні з сього виселяють. Не розумію чого хочуть опозиційні нардепи, які мали б захищати рідну мову та літературу, а не нищити, - обурилась голова обласної організації Спілки письменників України Лідія Рибенко. – Нас виселяють, а навіть не запропонували альтернативу.

На це пані Поліщук зауважила, що альтернативу не пропонували, бо спілка не зверталась з таким проханням. Ти часом на захист письменників стали депутати міськради, які зауважили що творчі спілки мають залишатися в «Народному домі».

Захищати шефа кинувся помічник Олега Осуховського та депутат обласної ради Олексій Бучинський:

- Олег Осуховський непричетний до виселення письменників.  Це міський голова  маніпулює фактами. Депутат  не просив виселяти обласну організацію Спілки письменників. Ми просили приміщення для громадської приймальні.  Не обов’язково в Народному домі. Але що нам запропонували?  Одне — без даху, друге — без опалення. Як тут можна проводити прийом громадян? А у «Народному дому» багато площі використовується неефективно, або взагалі закриті на замок.

Натомість міський голова зауважив, що вільних площ у "Народному домі" не має. Та запропонував депутатам сами визначитись кого виселяти з будівлі.

- Справді, ніхто не виселяє тільки спілку письменників. Ніхто цього не хоче? Але який вихід знайти? Такі попередження надіслали п’ятьом організаціям.   Ми пропонували депутатам приміщення в колишньому третьому ЖКП. Не розумію чим їм воно не сподобалось? В центрі міста, зручно. Для газети воно підійшло, а депутатів не влаштовує…  Давайте  створимо депутатську комісію, яка з’ясує ситуацію з «Народним домом». Оберемо головою комісії  Олександра Лащука, - зауважив мер.

Міський голова Володимир Хомко доручив депутату Олександру Лащуку створити депутатську комісію і розібратися у цьому питанні. Цю пропозицію  депутати підтримали. Натомість нардепи вирішили додатково виправитися.

- Володимир Хомко аргументував виселення цієї спілки зверненнями народних депутатів, в тому числі і моїм, щодо надання безоплатного приміщення під громадську приймальню, - пише  Віталій Чугунніков на своєму блозі. - Така аргументація міського голови викликає обурення та являється звичайною маніпуляцією фактів. Адже я у своєму зверненні просив виконати норму ЗУ «Про статус народного депутата України» та виділити мені приміщення під громадську приймальню в Народному домі.  При цьому жодним чином НЕ ВКАЗУВАВ ЯКЕ САМЕ ПРИМІЩЕННЯ мені потрібно. Навіть більше міська влада у особі міського голови жодного разу не звернулася до мене з будь-якою пропозицією. Натомість Володимир Хомко зайняв «страусину» позицію і вирішив висиляти одних з найдієвіших громадських організацій Рівненщини. При цьому він не знайшов нічого кращого, як прикрити свої дії зверненнями Народних депутатів.

Народний депутат України Олег Осуховський зазначив:

-  Насправді це навіть не провокація – це спецоперація Партії регіонів та міського голови Рівного В.Хомка проти патріотичних та просвітницьких організацій міста. Сьогодні вони хочуть викинути на вулицю обласні організації Спілки письменників України, Спілки журналістів України, товариство "Просвіта", Союзу Українок та міську організацію Братства вояків УПА, але їм цього замало. Особливий цинізм міської влади в тому, що знищуючи проукраїнські організації в Рівному, вони хочуть перекласти відповідальність за це на народних депутатів від опозиції. Я як народний депутат завжди стояв на захисті прав громадських організацій і буду допомагати Спілці письменників України та всім патріотичним організаціям у боротьбі проти незаконних дій міських очільників.

Чим закінчиться історія навколо «Народного дому»  читайте згодом.

Коментарі

Вибрали бандюгу свободівську....тепер хай тішаться, і хай маютьрівняни і письменники на горіхи, Самі винні!!!

осцуховський продай джипа якого ти купив після виборів
,тоді залишиться на громадські приймальні.До речі харя в осцуховського на данній фотці схожа на психічно-неврівноважену людину

Оце Ви так написали лиш би перднути чи за не долугістю розуму?

Осуховський рейдер.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.