Губернатор Рівненщини екстренно похизувався доплатами

Василь Берташ

Сьогодні, 17 червня, голова Рівненської ОДА Василь Берташ зібрав таємничу екстрену прес-конференцію, причому тему заздалегідь не озвучували. Як виявилось очільник області вирішив поділитись своїми та президентськими успіхами у відновленні виплат на харчування дітей. Які ж сама влада торік заблокувала.

Приводів для прес-конференції, а отже тем для здогадок журналістів було чимало. Спливає перші півроку 2013, невдовзі сесія обласної ради, скоро почнуться жнива та ще багато чого іншого. Зрештою, думалось, що можливо пообіцяють виплатити компенсацію сім'ям загиблих дітей в жахливій ДТП в Рівненському районі. Словом на фоні дворічного "покращення" можна було вибрати чимало тем. Проблем у місті та області вистачає. Однак, журналістам на цьому брифінгу розповіли про відновлення доплат на харчування дошкільнят-чорнобильців. А це при тому, що торік ці виплати з вини тієї ж таки влади не провели.

— Через законодавчі колізії понад 2 тисячі дошкільнят-чорнобильців позбулися належної їм держпідтримки (для дітей-чорнобильців віком до 3 років передбачені виплати у сумі 250 гривень щомісяця, а віком від 3 до 8 років – 271 гривня). Тож із вересня, відколи запрацювали групи з короткотривалим перебуванням без харчування, батькам дітей не виплатили понад 5 мільйонів гривень, — цитує пана Василя Берташа прес-служба Рівненської ОДА. —  У рамках телепроекту «Діалог з країною» до Глави держави зверталися батьки дітей-чорнобильців, яким перестали виплачувати держкомпенсації. Ця проблема виникла тому, що дошкільнята почали відвідувати дитсадок, де їх мали б харчувати. Втім такі групи  розраховані на короткотривале перебування дітей. Тож малюків не годували безкоштовними гарячими обідами. Для поліських багатодітних родин врегулювання цього питання особливо актуальне. Тому дуже важливо, що Глава держави оперативно реагує на звернення жителів Рівненщини. Завдяки розумінню у столиці регіональних проблем  вже вдалося вирішити питання держвиплат матерям-героїням. Після спрощення розрахунку з багатодітними жінками, який запропонував Василь Берташ, жителькам області виплатили мільйони заборгованих гривень.

Отакі от як кажуть "покращення". Думаю матері будуть дуже вдячні за ці гроші, і під час нового "Діалогу з країною" обов’язково подякують гаранту за добрі справи. Адже він той, якого важко побачити, але він почує кожного. Варто лише потрапити з проханням-молитвою на якийсь "телеміст". Адже просто так сильна президентська вертикаль гласу народу не чує.

Натомість екстрена прес-конференція Берташа тривала лише 10 хвилин. Адже заклопотаний губернатор вже поспішає до Києва.   

- Зробили хороше нововведення. Один з днів уряд приділяє увагу тільки одній області. Завтра – день Рівненщини в Уряді. Тому цілий день проведу у міністерствах і відомствах. Вирішуватимемо проблемні питання. Мабуть, до пізнього вечора доведеться ходити по кабінетах, їздити по міністерствах, вони розкидані по Києву тому на логістику піде багато часу. А в наступні дні на виїзді проходитиме Рада Регіонів, — поділився робочими клопотами з журналістами Василь Михайлович.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.